Круглий стіл до Дня Європи, в межах проєкту Еразмус+ Жан Моне (09.05.2024 р., онлайн/офлайн)

9 травня 2024 р. у Житомирському державному університеті ім. Івана Франка команда проєкту «Європейська інтеграція та Україна: історична пам’ять та міграційні виклики» провела круглий стіл до Дня Європи. Захід організований командою проєкту, за участі представників Житомирської обласної військової адміністрації, громадських організацій міста Житомира, представників ЗМІ, викладачів та студентів, вчителів і учнів житомирських ліцеїв, та за підтримки ректорату Житомирського державного університету ім. Івана Франка.

До заходу долучилось понад  30 учасників.  Під час заходу з привітанням до учасників звернулись: проректор з наукової та міжнародної роботи ЖДУ ім. І. Франка Тетяна БОЦЯН, декан історичного ф-ту Олександр ЖУКОВСЬКИЙ. З доповідями та презентаціями виступили: члени команди проєкту: Вікторія ВЕНГЕРСЬКА (керівник проєкту), Анастасія ФІЛЕНКО (проєктний менеджер), професори Ольга БІЛОБРОВЕЦЬ та Сергій СТЕЛЬНИКОВИЧ, доценти Антон СИЧЕВСЬКИЙ, Олександр МАКСИМОВ, Іван КОВАЛЬЧУК; професори ЖДУ ім. І. Франка Микола КОЗЛОВЕЦЬ, Олег СОКОЛОВСЬКИЙ, Наталія КОВТУН; Ігор СЛОБОЖАН, директор Державного архіву Житомирської області; Олександра ГОРПИНИЧ, спеціаліст відділу аналітичної роботи та науково-довідкового апарату Державного архіву Житомирської області, В’ячеслав БАРАНОВСЬКИЙ, ГО «Молодіжний інтеграційний центр», Оксана ДАВИДЕНКО, голова ГО «Скриня корисних справ»; Анатолій ГРИБАН вчитель Салезіянського приватного ліцею «Всесвіт» м. Житомира; аспіранти кафедри історії України (програма додається).

Спікери зосередили увагу на таких актуальних питаннях як: історія Дня Європи,  основні напрямки реалізації європейських проєктів у сфері освіти, молоді і спорту; ознайомили присутніх з можливостями академічних обмінів; учасники проєктної команди,  аспіранти презентували наукові напрацювання у межах реалізації проєкту; представники громадського сектору, Державного архіву Житомирської області, вчителі наголосили на важливих компонентах своєї діяльності, які наближають наше життя до європейських стандартів якості.  

Деталі про захід та презентації спікерів за посиланням: Презентація на сайті за посиланням.

Підготовлено з використанням матеріалів Житомирського державного університету ім. Івана Франка.

Додатково:

Інформація про проєкт

Проєкт «Європейська інтеграція та Україна: історична пам’ять та міграційні виклики». Мета – Покращення бакалаврської, магістерської, PhD програм в галузі історії відповідно до викликів сучасності, з метою підвищення рівня знань щодо базових засад та принципів функціонування ЄС, процесів європейської інтеграції України, розуміння сутності проблем і політики історичної пам’яті, європейських міграційних процесів. Посилити діалог між академічним світом та суспільством, включаючи політиків на місцевому та державному рівнях, державних службовців, представників громадянського суспільства, представників різних рівнів освіти та засобів масової інформації.

Контактні особи: Вікторія Венгерська, Антон Сичевський  

Сайт: https://www.erasmus-project.zu.edu.ua/

Попередня Вебінар «Солідарність ЄС з Україною: інсайти із соціальних дій проєктів ...