Міжнародна конференція проєкту Еразмус+ модуль Жан Моне присвячений Міжнародному дню спорту на благо розвитку та миру (05.05.2024 р., м. Чернівці)

5 квітня 2024 р. в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбулася міжнародна конференція “Шляхи впровадження європейських цінностей в українську освіту, науку та спорт”. Цей науковий форум, проведений в рамках проєкту Європейського Союзу Erasmus+ модуль Jean Monnet / EVUESS, був присвячений Міжнародному дню спорту на благо розвитку та миру.

З вітальним, словом, до учасників звернувся проректор з наукової роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, професор, доктор технічних наук Андрій САМІЛА, який наголосив на значущості європейських цінностей у сучасному науковому світі.

До заходу долучилось понад 50 науковців з Румунії та закладів вищої освіти України, а також педагогічні працівники, голови спортивних федерацій, вчителі фізичної культури, тренери, фахівці галузі та студенти. Таке різноманіття учасників підкреслює всебічний інтерес та відданість ідеї впровадження європейських цінностей у сфери освіти, науки та спорту в Україні.

У рамках відкриття пленарного засідання відбувся захоплюючий показовий виступ студенток факультету фізичної культури та здоров’я людини під керівництвом Олени МОРОЗ, доцента, яка є керівником збірної факультету з черлідингу.

Серед пленарних доповідачів були:

  • Ганна ШОХ, секретар Eurodoc, науковиця з університету Цюріх (Швейцарія), яка поділилася досвідом впровадження європейських інновацій в академічне наукове середовище;
  • Анастасія СІМАХОВА, перша заступниця голови Ради молодих учених при МОН України, доктор економічних наук, професор кафедри бізнес-аналітики та цифрової економіки національного авіаційного університету, акцентувала на важливості цифровізації в освіті та науці;
  • Андрій ОГНИСТИЙ, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, голова регіонального осередку Олімпійської академії України у Тернопільській області, зосередив увагу на розвитку спорту в регіонах;
  • Олександр ТОМЕНКО, завідувач кафедри теорії та методики фізичної культури Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор, поділився досвідом інтеграції олімпійських цінностей у навчальний процес.

Значний внесок у захід зробили учасники проєкту, доктор педагогічних наук, професор Ярослав ЗОРІЙ, який представив доповідь для всіх присутніх, а доктор педагогічних наук, професор Юрій МОСЕЙЧУК, поділився своїм баченням розвитку фізичної культури та освіти в Україні.

Ігор НАКОНЕЧНИЙ, доцент, кандидат психологічних наук, висвітлив психологічні аспекти в спорті, а молоді вчені Юлія ЄРМЕЧУК та Дмитро ШЕПА представили свої дослідження, що відображають новітні тенденції у сфері фізичної культури та спорту.

Координатор проєкту, Ярослав ГАЛАН, доцент, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, підкреслив важливість міжнародного наукового співробітництва для розвитку української освіти, науки та спорту.

Усі учасники конференції були відзначені пам’ятними сертифікатами, які підтверджують їхню активну участь у значущому заході, спрямованому на впровадження європейських цінностей у сфери освіти, науки та спорту в Україні.

Переглянути відеозвіт конференції можна за посиланням.

Підготовлено з використанням матеріалів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Додатково:     

Інформація про проєкт:

«Інтеграція Європейських цінностей до української освіти, науки та спорту», координатор Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, мета проєкту полягає у вивченні досвіду ЄС у впровадженні європейських цінностей у сфері освіти, науки та спорту, основними результатами модулю стануть: база даних з матеріалами про європейські цінності у сфері освіти, науки та спорту для викладання та дослідження.

Ярослав ГАЛАН

Попередня VI Міжнародна конференція з Європейських Вимірів Сталого Розвитку (15-17.05.2024 р., ...