Навчальний візит до Шведського університету сільськогосподарських наук (SLU) в межах проєкту CBHE SULAWE (10-19.03.2024 р., Швеція)

10-19 березня 2024 р. команда проєкту CBHE SULAWE з державної установи «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» прийняли участь у навчальному візиті до SLU (Швеція). Тренінг був організований з метою підвищення кваліфікації викладачів та надання додаткових матеріалів і знань для розробки Модулю 2 “Благополуччя тварин”.

В рамках програми викладачі університетів та представники асоціацій прослухали лекції, відвідали лабораторії та експериментальні тваринницькі ферми. Презентації були присвячені не лише тваринництву та благополуччя тварин, але й педагогіці та методам викладання. Олександра Д’УРСО розповіла учасникам тренінгу про електронне навчання, асинхронне та синхронне викладання. Дуже цікаво було відвідати аудіо-відео студію університету, де викладачі записують відеолекції та створюють інші аудіо- та відеоматеріали. 

Оскільки візит був присвячений розробці модуля “Благополуччя тварин”, організатори візиту з SLU запросили багатьох лекторів, які надали інформацію на ці теми. Презентації Еліни АСБ’ЄР “Благополуччя тварин та оцінка благополуччя тварин”, Ельзи ВЕРБЕК “Етологія”, Лотти БЕРГ “Забій”, Маттіаса ГОРДЛУНДА “Благополуччя тварин під час транспортування” надали необхідну інформацію, що сприятимуть розробці модуля. Візит на експериментальну ферму Lövsta був дуже цікавим і корисним для всіх учасників навчального візиту. Учасники програми мали можливість відвідати свинарник та ферму великої рогатої худоби, дізнатися про умови утримання тварин та дотримання стандартів благополуччя тварин на шведських фермах. 

Оскільки темою візиту був благополуччя тварин, основна увага була приділена презентаціям та дискусіям на цю тематику. Наразі українські фахівці ще не мають такого досвіду у впровадженні практик благополуччя тварин, як наші шведські колеги, тому спілкування з ними було особливо цікавим і корисним. Презентації Лотти БЕРГ “Благополуччя тварин в Європі”, Йохана ЛІНДСЬО “Викладання благополуччя тварин для студентів-ветеринарів в SLU”, Еліни ОСБЬЄР “Одне здоров’я і один добробут” сприяли підвищенню рівня знань українських викладачів.

Заключною була презентація Пауліни ЛІНГЕРС “Оптимізація здоров’я тварин: Шведські методи та інструменти”, що відображає основний фокус навчання та надала можливість ознайомилися з основними принципами благополуччя тварин та вивчити шведський досвід.

Наприкінці тренінгу всі учасники навчального візиту отримали сертифікати.

Отриманий досвід буде використаний у подальшій роботі та сприятиме кращому розумінню та впровадженню основних принципів благополуччя тварин в Україні.

Детальніше за посиланням.

Попередня Семінар «Європейські стандарти вільного руху товарів, послуг та осіб: перспективи ...