Презентація книги «Європейські зелені виміри» в межах проєкту Еразмус+ Жана Моне (06.02.2024 р., м. Миколаїв)

6 лютого 2024 року в ЧНУ імені Петра Могили відбулась презентація книги «Європейські зелені виміри». Видання підготовлено та опубліковано у рамках реалізації проєкту Європейського Союзу Еразмус+ Жана Моне «Європейські зелені виміри», що реалізується на кафедрі екології ЧНУ імені Петра Могили.

Автори книги, Олена МІТРЯСОВА, д.пед.н., професорка, професорка кафедри екології ЧНУ імені Петра Могили, координаторка проєкту; Віктор СМИРНОВ, к.геолог.н., доцент, доцент кафедри екології, провідний дослідник проєкту; Руслан МАРІЙЧУК, завідувач кафедри екології Прешовського університету, Словаччина, провідний експерт проєкту; Вадим ЧВИР, викладач кафедри екології, молодий викладач проєкту, у своїх виступах окреслили ключові аспекти змісту навчального посібнику.

На презентації книги з вітальним словом виступили перший проректор ЧНУ імені Петра Могили, д.і.н., професор Вадим КОТЛЯР і проректор з міжнародної діяльності, д.ю.н. Алла КОВАЛЬ, які зазначили, що Європейський Союз розглядає екологічну безпеку, як важливу складову європейської стабільності, а екологічні зелені ініціативи визначено пріоритетним напрямком співпраці України та ЄС.

Висловив свою думку щодо змісту та спрямування книги, а також її значущості для екологічного просвітництва та екологічної освіти Василь ПЕТРУК, доктор технічних наук, професор, Заслужений природоохоронець України, директор НДІ екологічного проєктування та природоохоронних технологій, професор кафедри екології, хімії та технологій захисту довкілля Вінницького національного технічного університету. Він є одним з рецензентів книги.

До вітального слова доєднався Дмитро МАЦ, заступник начальника управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОВА.

Зміст книги охоплює знання щодо зелених ініціатив та зеленої дорожньої карти; стратегій екологічної політики ЄС; зеленої циркулярної економіки та розвитку низькокарбонової економіки; природних ресурсів, якості довкілля та змін клімату; інтегрованого управління водними ресурсами; захисту атмосферного повітря; збалансованого управління земельними ресурсами; збереження біорізноманіття; енергоефективності і відновлюваної енергії; управління промисловими та побутовими відходами; зеленої хімії і зелених нанотехнологій; нульового забруднення для чистоти навколишнього середовища; енерго-та ресурсоефективного будівництва. Особливу увагу приділено висвітленню питань щодо викликів для України в галузі зеленої політики та практик через асоціацію з ЄС.

Посібник написаний українською, англійською мовами та адресовано студентам, аспірантам, науковцям, практикам, громадським діячам, усім зацікавленим у сфері екології, екологічної безпеки, міждисциплінарним європейським студіям.

Під час заходу відбулось передача примірників книги до бібліотеки ЧНУ імені Петра Могили, Центральної міської бібліотеки імені М. Кропивницього, Миколаївському міському центру екологічної інформації і культури, а також управлінню екології та природних ресурсів Миколаївської ОВА.

Видання доступно в електронному форматі на сайті проєкту

Команда проєкту висловлює щиру вдячність усім, хто брав участь у підготовці видання, низький уклін ЗСУ, та має надію, що видання буде у нагоді для широкого загалу аудиторії, а також надасть подальший імпульс для співдружності серед науковців, практиків, громадських діячів у реалізації творчих ініціатив.         

Сайт проєкту: https://eugreendimensions.chmnu.edu.ua/

Контактна особа – Олена Мітрясова, е-mail: eco-terra@ukr.net.

Попередня VI Зимова школа з європейських студій «Соціальна політика ЄС і ...