Спільний семінар «На шляху до досконалості: Європейські студії в Україні» (28.03.2019, м. Київ)

28 03 201928 березня 2019 р. в Національному університеті «Києво-Могилянська Академія» відбувся Спільний семінар Центру досконалості Жана Моне з європейських студій НаУКМА і Західноукраїнського дослідницького центру з європейських студій – Центру досконалості імені Жана Моне ЛНУ імені Івана Франка за участі Національного Еразмус+ Офісу в Україні «НА ШЛЯХУ ДО ДОСКОНАЛОСТІ: ЄВРОПЕЙСЬКІ СТУДІЇ В УКРАЇНІ» (STRIVING FOR EXCELLENCE: EUROPEAN STUDIES IN UKRAINE) за підтримки Національного Еразмус+ офісу в Україні.

Ця ініціатива зокрема була присвячена 30-річчю програми ім. Жана Моне.

Учасники заходу із Києва, Кривого Рогу, Львова, Мелітополя, Ужгорода обмінялись своїми думками щодо складових успіху створення та функціонування Центрів досконалості імені Жана Моне, а також обговорили виклики у сфері викладання і дослідження Європейських студій в Україні.

Зокрема, Роман ПЕТРОВ, керівник Центру досконалості імені Жана Моне з Європейських студій НаУКМА поділився власним досвідом, охарактеризував завдання та цілі діяльності подібних центрів в українському контексті.

Оксана ГОЛОВКО-ГАВРИШЕВА, завідувач Західноукраїнського дослідницького центру з європейських студій ЛНУ імені Івана Франка презентувала пріоритетні напрями Центру досконалості ім. Жана Моне та наголосила на важливості його діяльності у сфері академічного супроводу євроінтеграційних процесів в Україні, відзначивши серед нагальних проблем забезпечення академічної доброчесності у викладанні і дослідженні Європейських студій.

Роман КАЛИТЧАК, старший науковий співробітник Західноукраїнського дослідницького центру з європейських студій ЛНУ імені Івана Франка охарактеризував виклики та загрози у сфері Європейських студій в Україні, зокрема акцентувавши на необхідності забезпечення якості наукових досліджень як загалом, так і у міждисциплінарних дискурсах.

Петро КРАЙНІК, менеджер напряму Жана Моне Національного Еразмус+ офісу схарактеризував вимоги програми Еразмус+ до створення таких центрів, їхнього фінансування та критерії відбору проектів.

Оксана КРАЄВСЬКА, старший науковий співробітник Західноукраїнського дослідницького центру з європейських студій ЛНУ імені Івана Франка окреслила механізми сприяння належній реалізації міжнародних проектів на загальноуніверситетському рівні.

Василь ЗЕЛЕНКО, старший науковий співробітник Західноукраїнського дослідницького центру з європейських студій вказав на шляхи підвищення академічної якості в процесі виконання проектів Жана Моне в ЛНУ імені Івана Франка.

Попередня Міжнародна науково-практична конференція «СТРАТЕГІЧНІ НАПРЯМИ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ» (11.04.2019, ...