Темпус проекти NEFESIE-BUSEEG-MEDIS: обмін можливостями та досвідом. Відкрий себе для нового!

Європейський Союз виділяє 1 млн. євро Україні для підтримки на національному рівні студентських IT інновацій та підприємництва протягом трьох років. Ця підтримка забезпечується за рахунок структурних заходів в рамках проекту TEMPUS «National Education Framework for Enhancing IT Students Innovation and Entrepreneurship». Основними цілями цього проекту є стимулювання синергії між навчальними програмами, науково-дослідницькими роботами та бізнес-інноваціями.

15 грудня 2015 р. в Одеському Національному політехнічному університеті та 25 грудня 2015 в Харківському Національному університеті радіоелектроніки пройшли плодотворні зустрічі проектних команд Темпус проектів NEFESIE – «Національна освітня інфраструктура удосконалення інноваційної та підприємницької діяльності ІТ-студентів», BUSЕEG – «Набуття професійних і підприємницьких навичок через освіту та консультування» і MEDIS – «Методологія підготовки висококваліфікованих інженерів магістерського рівня в галузі проектування та розроблення сучасних промислових інформаційних систем».

Команди проектів обмінялися досягнутими результатами, та знайшли загальні інтереси щодо подальшої співпраці, а саме:
– Впровадження інноваційної складової в підготовці спеціалістів з ІТ;
– Використання методів адаптації навчальних модулів з урахуванням специфіки навчальних програм;
– Використання методології оцінювання результатів впровадження навчальних модулів.
– Використання навчально-методичного забезпечення виховання підприємницького духу у ВНЗ для студентів різних спеціальностей;
– Використання консультаційних підприємницьких центрів та центрів консультування щодо питань підприємництва для випускників ВНЗ і за підтримки Торгово-промислових палат;
– Розширення системи підвищення кваліфікації викладачів ВНЗ з економіки та економічної дидактики з метою підтримки виховання підприємницького духу на базі університетів та центрів підвищення кваліфікації працівників освіти.

Всі результати за проектами націлені на створення системи навчання з інновацій та підприємницької діяльності як студентів так і викладачів з розробкою відповідних курсів та впровадження у ВНЗ (навчальні плани та стандарт підготовки магістрів). Тому результати цих проектів є дуже важливими для розвитку інноваційної та підприємницької діяльності серед студентів ВНЗ України і подальша співпраця між учасниками цих проектів направлена на кооперацію.

Сьогодні роль українських ВНЗ не тільки в підготовки кваліфікованих кадрів і активному співробітництві з ІТ компаніями, але й у виробництві інноваційних ідей і кадрів, створенні підприємців, що спроможні впроваджувати інноваційні ідеї у виробництво. Отже результати цього семінару є актуальними для ВНЗ України в цілому.

Контакти
Генеральний менеджер проекту: Геста Сандберг, Ліннеус Університет, е-mail: gosta.sundberg@lnu.se

Координатор проекту в Україні: к.т.н Тетяна Шатовська, доцент Харківського національного університету радіоелектроніки, e-mail: shatovska@gmail.com , телефон +380577021646

Основні відомості:
Теmpus є програмою Європейського Союзу, яка підтримує модернізацію вищої освіти в країнах-партнерах Східної Європи, Центральної Азії, Західних Балкан та Середземномор’я головним чином у рамках проектів співпраці університетів.
http://tempus.nung.edu.ua/

Матеріали надані командою Проекту з Харківського національного університету радіоелектроніки

Попередня Проект ЄС Темпус CERES Центри передового досвіду для молодих вчених