Участь у фінальній зустрічі за результатами реалізації проєкту CBHE TOPAS (16-17.06.2021, он-лайн)

6D3A3184 1024x68316 та 17 червня 2021 р. на базі Сумського національного аграрного університету відбулася фінальна зустріч за результатами реалізації проєкту. У заході взяли участь представники національних Erasmus офісів України, Вірменії та Узбекистану та представники університетів-учасників проєкту. Під час зустрічі учасники поділилися результатами реалізації проєкту TOPAS у своїх ЗВО.

Координатор НЕО в Україні Світлана Шитікова долучилась до заходу та узяла участь у обговоренні результатів реалізації проєкту, його впливу на організацію освітнього процесу та професійну підготовку фахівців для вітчизняного аграрного сектору.

Одним із завдань проєкту була розробка інтенсивної програми підготовки викладачів. Так, проєкт дав можливість викладачам та студентам СНАУ пройти стажування за програмою академічної мобільності в Університеті прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф (Німеччина), Коледжі Університету Ріттл (Великобританія), Університеті сільськогосподарських наук та ветеринарної медицини Iasi UASVM (Румунія) та Вроцлавському університеті екологічних та природничих наук WUELS (Польща).

Відкриття навчально-наукової лабораторії TOPAS в рамках реалізації проєкту створило не лише комфортні умови для впровадження інноваційних технологій в навчальний процес, а й дозволило проводити семінари та тренінги з метою поширення ідей та цінностей проєкту та поглиблення результатів його впровадження. Зокрема проведення міжнародних семінарів за участю представників університету прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф (Німеччина) для викладачів та студентів СНАУ з визначення економічної ефективності окремих виробничих процесів, планування діяльності підприємства, семінарів за участю представників агробізнесу.

Завдяки проєкту було здійснено реальний перехід від теоретично орієнтованої до практично орієнтованої освіти з відповідним наповненням і змістом навчальних програм, з посиленням кооперації з аграрним бізнесом. Так, для студентів-бакалаврів 4 курсу факультету економіки і менеджменту за спеціальностями «Економіка» та «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» збільшено практичну підготовку після завершення підготовчого етапу до 10 тижнів стажування на сільськогосподарських підприємствах (практичний семестр). Студенти долучились до практичної сфери агробізнесу і вже станом на сьогодні отримали перші результати збору виробничих даних. Під час практики студентів дистанційно супроводжували призначені тьютери, які координували збір аналітичних даних студентами. Аналітичні дані, зібрані на підприємствах, дозволили студентам ознайомитись з програмою RegioMAX, яка розроблена та ліцензована Університетом прикладних наук Вайєнштефан-Тріздорф (Німеччина) для використання університетами-партнерами в рамках спільних навчальних курсів. Розраховані маржинальні доходи підприємств стануть початком створення унікальної бази даних з економної ефективності виробничих процесів. В подальшому розрахунки стануть підґрунтям для написання магістерських робіт та наукової роботи в лабораторії TOPAS.

Отриманий в проєкті досвід та знання закріплений в наукових публікаціях, презентований на міжнародних конференціях, в публікації посібників з інноваційних методів навчання та фінальної версії результативного дисемінаційного хендбуку з кращих практик університетів-партнерів.

Підготовлено з використанням матеріалів

Попередня Участь у он-лайн тренінгу в межах проєкту CBHE QUARSU (10-17.06.2021, ...