В Україні розроблюються рамки кваліфікацій у галузі наук про навколишнє середовище

В період з березня по травень 2015 р. в Австрії, Польщі та Україні відбулася серія зустрічей, в ході яких були представлені попередні результати спільного європейського проекту з розробки рамок кваліфікацій у галузі наук про навколишнє середовище, що має на меті підвищення якості та актуальності вищої екологічної освіти в Україні, а також її узгодженості з європейськими освітніми програмами.

З 31 березня по 1 квітня 2015 р. в столиці Австрії, Відні, на базі Університету природних ресурсів та наук про життя проходила координаційна нарада консорціуму проекту Європейського Союзу 544524-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES «Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище для українських університетів». У роботі наради взяли участь партнери проекту з вищих закладів освіти та інших освітніх й професійних установ з Австрії, Італії, Німеччини, Польщі, Бельгії та України.

Координатор проекту проф. Стефан Ігнар у своєму виступі підбив підсумки першого року реалізації проекту. Протягом двох засідань були заслухані презентації європейських партнерів щодо галузевих рамок кваліфікацій, останніх тенденцій розвитку Європейського простору вищої освіти, а також розглянуті основні здобутки українських партнерів, зокрема Одеського державного екологічного університету (ОДЕКУ), Одеської національної морської академії та Харківського національного університету ім. Каразіна.

22 квітня у м. Варшава, Польща, було проведене робоче засідання Координаційної ради проекту з обговоренням поточних питань виконання його завдань. 23 – 24 квітня члени Координаційної ради взяли участь у міжнародній конференції на тему: «Кваліфікації для ринку праці. Галузеві рамки кваліфікацій як новий інструмент управління компетентністю», що була організована Польським освітньо-науковим інститутом у Варшаві. Під час проведення заходу була представлена доповідь щодо реалізації завдань проекту та відбулося їх детальне обговорення.

Подальші кроки з розробки секторальної рамки кваліфікацій були розглянуті в ході спільного засіданні Комісії з екології, охорони навколишнього природного середовища та збалансованого природокористування Науково-методичної Ради МОН України і консорціуму Темпус-проекту, яке відбулося.14 травня на базі Уманського національного університету садівництва. На засіданні з доповідями, присвяченими розробці галузевої рамки кваліфікацій, виступили професор В.М. Захарченко, проректор Одеської національної морської академії, координатор української частини проекту; голова комісії з екології, охорони навколишнього природного середовища та збалансованого природокористування, ректор ОДЕКУ проф. С.М. Степаненко та учений секретар комісії, декан еколого-економічного факультету ОДЕКУ О.Г. Владимирова. Результати опитування роботодавців були відображені у доповіді декана екологічного факультету Харківського національного університету ім. Каразіна Г.В. Тітенко.

Деталі на сайті проекту: http://qantus.osenu.org.ua/pro-centr/

Прес-служба ОДЕКУ

Попередня В рамках проекта TEMPUS SUCSID в Сумах, Тернополе и Харькове ...