Зустріч проектних команд українських університетів-партнерів проекту співпраці ERASMUS+: CBHE – MASTIS

12 квітня 2016 р. на базі Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця відбулися збори проектних команд українських університетів-членів консорціуму проекту MASTIS. Проект MASTIS «Створення сучасної магістерської програми в галузі інформаційних систем» є міжнародним освітнім проектом, що фінансується Європейським Союзом у межах програми ERASMUS+.

Основна мета проекту полягає у покращенні магістерської програми в галузі інформаційних систем відповідно до вимог сучасного суспільства; у наближенні університетів до потреб роботодавців та до змін на світовому ринку праці та в освітньому просторі; у підвищенні здатності студентів до працевлаштування. В проекті беруть участь команди з 16 університетів з України, Черногорії, Німеччини, Норвегії, Італії, Літви, Словенії, Швеції, Ліхтенштейну і Франції, яка і координує даний проект. Проект є унікальним освітнім консорціумом, який базується на мережі університетів-членів ERCIS (Європейського центру досліджень в галузі інформаційних систем) і хорошим зразком співпраці між університетами та компаніями з різних частин Європи. У результаті реалізації проекту MASTIS буде розроблено та впроваджено в університетах-партнерах магістерську програму з інформаційних систем, яка буде створена за європейськими стандартами під керівництвом провідних французьких фахівців у цій сфері.

На зборах 12 квітня були присутні представники Міністерства освіти і науки України, Національного ERASMUS+ офісу, студенти, представники бізнесу, координатор проекту MASTIS професор університету Ліон 2 (Франція) Жан-Юг Шоша і професор Жюльєн Вельсан, представники українських університетів, що беруть участь в проекті, а саме Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», Національного університету «Львівська політехніка», Вінницького національного технічного університету, Херсонського державного університету, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

В ході зустрічі представники Національного ERASMUS+ офісу здійснили моніторинг проекту в українській частині консорціуму, виявили «вузькі місця» та надали рекомендації щодо їх ефективної роботи проектної команди.

Крім того, на зборах був обговорений профіль магістра з інформаційних систем, проаналізовані навчальні плани підготовки магістрів ІС в університетах-партнерах, спланована діяльність за проектом.

MASTIS має амбіційну мету гармонізувати педагогічні підходи в ІТ-освіті з передовими практиками провідних університетів світу та ІТ-бізнесом. Досягнення цієї мети неможливе без активного залучення представників ІТ-компаній, саме тому з перших днів проекту проводилася робота щодо налагодження взаємовідносин з ними. Результатом такої роботи стало підписання на проектній зустрічі 12 квітня меморандуму про співпрацю між харківськими університетами-учасниками проекту MASTIS (ХНЕУ та ХПІ) та ІТ кластером Харкова, що об’єднує провідних харківських розробників програмного забезпечення.

Детальна інформація про проект MASTIS доступна за посиланням: http://mastis.pro

Попередня Перша зустріч учасників проекту співпраці Еразмус+: CBHE - QUARE«Система забезпечення ...