3-ій з’їзд Асоціації європейських студій Кавказу в рамках проекту Жан Моне (19-20.04.19, м. Одеса)

Jm21219-20 квітня 2019 р. у Одеському національному університеті імені І. Мечнікова відбувся 3-ій з’їзд Асоціації європейських студій Кавказу, темою якого став досвід міжрегіональної співпраці у Чорноморському регіоні та на Кавказі з особливим наголосом на питаннях дифузії норм, правового наближення і викликів. Захід відбувався у рамках реалізації проекту імені Жана Моне ProAESC 600053-EPP-1-2018-1-GEEPJMO-SUPPA.

Під час відкриття заходу декан факультету міжнародних відносин, соціології та політології ОНУ Віктор Глєбов наголосив на ключовій ролі Чорноморського регіону у забезпеченні миру і стабільності як у локальному, так і глобальному вимірах. Президент Української Асоціації Європейських Студій Оксана Головко-Гавришева відзначила, що регіони Чорного Моря і країни Кавказу, маючи великий досвід співіснування, мають великий потенціал у формуванні візій спільного мирного співіснування у цьому просторі, і саме академічна спільнота має стати незалежним форумом для їхнього формування і обговорення. Президент Асоціації Європейських Студій Кавказу Томас Крюссманн представив основні цілі і завдання Асоціації Європейських Студій Кавказу, розкрив основні цілі завдання ІІІ-го її з’їзду, та відзначив ті виклики, які стоять перед країнами регіону і вимагають поєднання зусиль задля їхнього успішного вирішення.

Під час з’їзду учасники із України, Німеччини, Азербайджану, Австрії, Грузії, Туреччини, Молдови, CША та Вірменії обговорювали проблеми реалізації Угод про Асоціацію в Україні та Грузії, проблеми правової методології у процесі європеїзації Чорноморського і Кавказького регіонів, механізми співробітництва між Азербайджаном та ЄС, досвід співпраці ЄС із країнами Кавказу, Крим і питання безпеки у Чорноморському регіоні, засади співпраці Вірменії та Європейського Союзу, регіоналізацію у Чорноморському регіоні в контексті забезпечення діяльності ГУАМ, Організації Чорноморського економічного співробітництва і політики Туреччини у Чорному морі, культурні і суспільні трансформації на Південному Кавказі і у районі Чорного моря, та особливості співпраці у Балто-Чорноморському регіоні.

Окрім цього, учасникам представили можливості щодо публікації результатів їхніх досліджень у спеціалізованих виданнях AESC Working Paper Series, AESC Book Series та у Kyiv-Mohyla Law& Politics Journal. Увазі учасників було також представлено нову магістерську програму з Балто-Чорноморських регіональних студій (https://youtu.be/P8nX08yOXpk), яка відкривається на базі Львівського національного університету імені Івана Франка у вересні 2019 року.

 

Попередня МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ "10-РІЧЧЯ СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА: ЗДОБУТКИ, ВИКЛИКИ, ПЕРСПЕКТИВИ" (7.06.19, ...