40 українців виграли стипендії Програми ЄС Erasmus+ на навчання в магістратурі в університетах Європи


40 українців разом з 2 452 стипендіатами з усього світу розпочнуть навчання на спільних магістерських програмах Еразмус Мундус в університетах Європи за фінансової підтримки Програми Європейського Союзу Еразмус+. 2 452 переможці конкурсу стипендій 2020 р. представляють 142 різні країни з 6 континентів світу.

«Українські студенти Erasmus Mundus виконують роль “амбасадорів”, або “дипломатів”, які просувають і підтримують Україну в Європі, а після повернення сприятимуть розвитку та впровадженню реформ у своїй державі», – підкреслив посол Матті МААСІКАС, голова Представництва ЄС в Україні.

До переможців з України увійшли 33 жінки та 7 чоловіків з Києва, Одеси, Запоріжжя, Харкова, Дніпра, Острога, Полтави, тощо. Студенти розпочнуть своє навчання на спільних магістерських програмах «Еразмус Мундус» (Erasmus Mundus Joint Degrees) з серпня-вересня цього року у відомих університетах Швеції, Естонії, Фінляндії, Італії, Іспанії, Ірландії, Нідерландів, Франції, Бельгії, Сполученого Королівства, Португалії, Австрії, Німеччини.

Цього року українські студенти обрали наступні тематики магістерських програм: урбанізація, глобалізація та гендерні дослідження; наномедицина та соціальне здоров’я; туризм, культура, медіа та мистецтво; інженерія та ІТ; економіка та підприємництво; кліматичні зміни тощо.

Всього на конкурс 2020 р. від України подали 256 заявок з-поміж 29 145 заявок від кандидатів з 180 країн світу. Таким чином, разом з Україною до ТОП-20 країн, які показали високі результати під час конкурсу входять: Бангладеш, Бразилія, Китай, Колумбія, Єгипет, Ефіопія, Індія, Індонезія, Іран, Казахстан, Мексика, Непал, Нігерія, Пакистан, Філіппіни, Росія, Іспанія, США, В’єтнам. Крім того, 950 заявок подали кандидати з країн Східного партнерства (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія та Молдова), з яких 115 кандидатів отримали грант. І знову Україна отримала найвищу кількість стипендій в межах країн Східного партнерства.

На сьогодні вже 248 українських студентів навчаються на спільних магістерських програмах «Еразмус Мундус» з 2014 року – 234 магістра та 14 аспірантів. 

Завантажити інфографіку за посиланням.

Додатково: «Еразмус+» – це Програма Європейського Союзу на період 2014-2020 рр., що підтримує проекти співпраці, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту.

Спільні магістерські програми «Еразмус Мундус» – це унікальні та престижні магістерські програми, що розроблені партнерством університетів мінімум з двох країн Європи, які надають гранти кандидатам з усього світу та покривають витрати на навчання, трансфери, візу, страхування, та отримують щомісячну стипендію в 1 000 євро тощо. Окрім основних освітніх програм, студенти мають можливість відвідувати мовні курси, а також дізнатись більше про країни Європи, нові традиції та культури разом з одногрупниками з усього світу.

Щиро вітаємо переможців конкурсу стипендій Еразмус Мундус!

 

Попередня Громадські консультації до нового Плану дій щодо цифрової освіти - ...