«ЕРАЗМУС+ ДНІ для молоді України: Zoom edition – KYIV» (05.04.21 р., он-лайн)


Команда Національного Еразмус+ офісу в Україні (Проєкт ЄС) спільно з Erasmus Student Network Kyiv 5 квітня 2021 р. провели «ЕРАЗМУС+ ДНІ для молоді України: Zoom edition – KYIV» щодо можливостей навчання і практики, викладання та стажування в провідних європейських університетах, молодіжних обмінів та волонтерства в межах Програми Європейського Союзу Еразмус+. Захід відбувся за підтримки Представництва ЄС в Україні у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Міністерством молоді та спорту України, Євродеск Україна, Інформаційним центром Еразмус+ молодь та Європейський корпус солідарності, закладами вищої освіти міста Києва, студентами-учасниками обмінів Еразмус+ та випускниками Еразмус Мундус.

У заході через Zoom взяло участь понад 170 представників студентсва та молоді, викладачів та адміністративного персоналу закладів вищої освіти, а Facebook трансляцію переглянуло понад 3 100 глядачів з усієї України. 

У вітальному слові до учаснкиів звернулись Андрій ВІТРЕНКО, Заступник Міністра освіти та науки України, та Марина ПОПАТЕНКО, Заступник Міністра молоді та спорту України, розповівши не тільки про важливість Програми на локальному та національному рівнях та вплив на розвиток молоді України, а також поділились власними історіями участі в межах Програми Еразмус+. 

Презентацію щодо нової Програми Еразмус+ на 2021-2027 рр., а також про можливості саме дял українських ЗВО та інших організацій провела Іванна АТАМАНЧУК, менеджер НЕО в Україні (проєкт ЄС). Спікер зосередила увагу на особливостях та нових принципах Програми: міжнародний вимір, інклюзивність, діджиталізація та екологія. Пані Іванна продемонструвала учасникам ключові документи для ознайомлення щодо подальшої успішної участі представників українських організацій в наступних конкурсах нової Програми Еразмус+.

Владислав ТАЯНОВСЬКИЙ, менеджер освітніх проєктів Erasmus Student Network Kyiv, презентував ESN та можливості для студентів. Спікер зкорема звернув увагу на волонтерство в межах ESN та можливості створення такого осередку у закладах вищої освіти України. Наталія ШЕВЧУК, Національний координатор, Євродеск Україна, у своїй презентації розповіла про мету організації та можливсоті дял молоді. Учасники дізнались про промо канали Євродеск задля підвищення рівня поінформованості про існуючі міжнародні можливості та заохочення бути активними учасниками життя країни. Наступною до заходу приєдналась Катерина ЖДАНОВА, менеджер Національного Еразмус+ офісу в Україні (проєкт ЄС) із презентацією про індивідувльні освітні можливості в межах Еразмус+: обміни для студентів на навчання та практику; обміни для працівників ЗВО на стажування, викладання та підвищення кваліфікацій; повний курс навчання на магістратурі Еразмус Мундус для студентів IV курсу та випускнкиів без вікових обмежень. Пані Катерина надала поради щодо пошуку можливостей та подальших кроків задля успішної участі. Щоб представити власний досвід навчання на Еразмус Мундус до заходу приєдналась Галина МАСЛАК, яка наразі ще знаходиться на навчанні у Сполученому Королівстві. Спікер розповіла про свою історія участі у конкурсі, особливсоті навчання у період пандемії та надала поради та рекомендації як стати стипендіатом Еразмус Мундус. Анна КОВБАСЮК, координатор Info Centre for Erasmus+ Youth and European Solidarity Corps в Україні, розповіла про аналогічні індивідуальні можливості, але вже у сфері молоді. Спікер презентувала молодіжні обміни та волонтерство, надавши поради щодо пошуку можливостей та участі в конкурсах. Пані Анна детально розповіла про різні можливості, їх особливості, мету та терміни перебування, навівши яскраві приклади.  

Захід складався з двох частин: презентації спікерів та спілкування в breakout rooms у Zoom, то ж всі учасники змогли дізнатись про молодіжні обміни, волонтерство та навчання на спільній магістерській програмі Еразмус Мундус, а також поспілкуватись з партнерами з відділів міжнародної співпраці та студентами-учасниками проєктів мобільності Еразмус+ з провідних університетів міста Києва: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, Київський національний торговельно-економічний університет, Київський університет імені Бориса Грінченка, Національний університет “Києво-Могилянська академія”, Національний авіаційний університет, Національна музична академія України імені П.І. Чайковського.

 

ПРЕЗЕНТАЦІЇ СПІКЕРІВ:

  • Владислав ТАЯНОВСЬКИЙ, менеджер освітніх проєктів Erasmus Student Network Kyiv – завантажити
  • Наталія ШЕВЧУК, Національний координатор, Євродеск Україна – завантажити
  • Катерина ЖДАНОВА, менеджер Національного Еразмус+ офісу в Україні (проєкт ЄС) – завантажити
  • Анна КОВБАСЮК, координатор Info Centre for Erasmus+ Youth and European Solidarity Corps в Україні – завантажити
  • Випускник Спільної магістерської програми Еразмус Мундус – завантажити
  • Київський національний університет імені Тараса Шевченка – завантажити
  • Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” – завантажити
  • Київський університет імені Бориса Грінченка – завантажити
  • Національний університет “Києво-Могилянська академія” – завантажити

Якщо Вас цікавлять наступні Еразмус+ дні для молоді України, запрошуємо дізнатись про захід саме у Вашому регіоні за посиланням.

Дякуємо всім за участь!!

 

Додатково:

Еразмус+ – Програма Європейського Союзу, яка через підтримку навчання впродовж життя, працює задля освітнього, професійного та особистого розвитку громадян ЄС та поза його межами, у сферах освіти, професійної підготовки, молоді і спорту. Програма підтримує навчальну мобільність, інноваційні проєкти і партнерства співпраці організацій, розвиток політики та співробітництва. В конкурсах Програми можуть брати участь різні типи організацій. Індивідуальні можливості відкриті для різних груп населення, для молоді 13-30 років, без вікових обмежень: для молодіжних працівників, студентів і аспірантів, працівників закладів освіти, молодіжних організацій, представників державного, громадського, приватного сектору та інших. Детальніше про Програму ЄС Еразмус+ на сайті та у мережі Facebook.

ESN Kyiv (Erasmus Student Network Kyiv) – це неприбуткова студентська організація, яка є частиною всеєвропейської мережі Erasmus Student Network, що працює на волонтерських засадах по принципу “Студенти допомагають студентам”. Ключові напрями роботи: підтримка іноземних студентів та організація їх перебування в Україні; промоція Програми ЄС Еразмус+ в Україні; залучення Еразмус+ алумні. Детальніше про ESN Kyiv на сайтіTelegram чи у мережі Facebook.

Попередня Участь у онлайн-зустрічі «Акредитація PhD програм» (2-3.04.2021)