Форум мереж Європейського Союзу в Україні (3-4.10.18, м. Київ)


Представництво ЄС в Україні 3-4 жовтня 2018 р. у Premier Hotel Rus провело Перший Форум мереж ЄС у Києві. Під час Форуму відбулася Церемонія нагородження переможців Конкурсу відео та Євровікторини 2018 року. Перед учасниками виступили відомі політики та експерти з євроінтеграції; представники проєвропейських мереж з різних міст з усієї України мали нагоду обговорити спільні плани та проекти на майбутній рік.

У заході взяли участь керівники євроклубів, Інформаційних центрів ЄС, випускники Коледжу Європи, програми Еразмус+, European Union Visitors Program, експерти Team Europe, та числені активісти з усієї України, що співпрацюють з Представництвом ЄС в Україні. Протягом 2 днів форуму учасники мереж ознайомилися з останніми новаціями та політиками ЄС у відносинах з Україною та поділилися напрацьованим досвідом для планування спільної діяльності та стратегій розвитку для кожної мережі ЄС.

У відкритті Форуму взяли участь: Хюґ МІНҐАРЕЛЛІ, Посол, Голова Представництва ЄС в Україні; Іванна КЛИМПУШ-ЦИНЦАДЗЕ, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України; Ірина ГЕРАЩЕНКО, Перший заступник Голови Верховної Ради України; Наташа ЄФІМОФФ, керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні; Вікторія ДАВИДОВА, радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні; інші експерти мереж ЄС: учасники EUVP, експерти Team Europe, члени Асоціації випускників Коледжу Європи, Young European Ambassadors, керівники Інформаційних центрів ЄС та євроклубів України.

«Ви неймовірно важливі для нас та для нашої спільної мети, а саме: якнайшвидше наблизити цю фантастичну країну до Європейського Союзу. Тут, в Києві, ми спілкуємося із дуже мотивованими людьми, але ми не можемо досягти пересічного українця. І, незважаючи на мої часті візити до інших областей України, ми покладаємося на таких людей як ви – а саме українців, які спілкуються зі своїми співгромадянами та можуть пояснити їм, чому це важливо: працювати з ЄС та наблизити Україну до Європейського Союзу», – із такими словами Голова Представництва ЄС в Україні, Хюґ Мінґареллі звернувся до учасників Форуму.

Іванна Климпуш-Цинцадзе, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України під час свого виступу на Форумі підкреслила: “Величезна мережа Євроклубів та Інформаційних центрів ЄС виконує дуже важливу роль, поширюючи в різних регіонах України інформацію про євроінтеграційні процеси та можливості, які вони надають українцям. Необхідною є популяризація євроінтеграційних процесів в Україні через розуміння того, що кожен крок в рамках імплементації Угоди змінює державу і веде до підвищення рівня життя кожного українця. Допомагайте розповідати в регіонах про зміни, що відбуваються завдяки виконанню Угоди!”

Перший заступник Голови Верховної Ради України, Ірина Геращенко зазначила: “Для того, щоб ми змогли імплементувати Угоду про Асоціацію, Україні потрібно більше реалізму. Закріплення в Конституції України позиції відносно Євроатлантичної інтеграції – є не передвиборчим гаслом, а дуже важливою метою, щоб дати такий дороговказ, що ми виконуємо Угоду не для пана Мінгареллі, нашого дорогого друга, а в першу чергу для себе і громадян України».

У перший день заходу високоповажні гості Форуму нагородили найкращих учасників Євровікторини 2018. Всього у вікторині взяли участь близько 34 000 учасників з усіх регіонів України.

В рамках Форуму відбулася Церемонія нагородження Конкурсу відео на тему освіти в ЄС та співпраці між Україною та ЄС. На Конкурс, який проводився протягом лютого-липня 2018 року було подано більше 100 робіт в категорія «Аматор» та «Професіонал». Перше місце в категорії «Професіонали» за рішенням професійного журі посів Андрій Ваврик з відео “Переваги навчання в Європі”, а у категорії «Аматори» – Анна Рудим з відеороботою “Європейські школи”. Всі відео можна переглянути на сторінці Конкурсу http://euroquiz.org.ua/video-contest.

Якщо Ви зацікавлені у можливостях у своєму місті, радимо переглянути базу мереж ЄС в Україні та календар подій за посиланням: http://euroquiz.org.ua/ 

Додатково: Форум мереж ЄС відбувається в рамках проекту «Інформаційна підтримка молоді та мереж ЄС в Україні», який є ініціативою та фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні. Виконавцем проекту виступає ГО «Фундація «Відкрите суспільство».

Попередня Еразмус+ в стінах Національної музичної академії України імені П. І. ...