Інформаційна сесія для представників професійної (професійно-технічної) освіти щодо можливостей Еразмус+ (4.03.2021, он-лайн)


4 березня 2021 р. відбувся он-лайн вебінар для представників професійної (професійно-технічної) освіти щодо можливостей Програми Європейського Союзу Еразмус+. Захід було організовано Командою підтримки реформ, Міністерством освіти і науки України спільно з Національним Еразмус+ офісом в Україні. До участі долучилось понад 700 представників закладів професійно-технічної освіти з різних областей України, а до Фейсбук трансляції – понад 13 000 глядачів.

У вітальному слові до учасників звернулась Ірина ШУМІК, Генеральний директор директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України, яка наголосила на важливості Програми Європейського Союзу Еразмус+ для підтримки освітніх реформ і нових можливостях для закладів професійної (професійно-технічної) освіти, що відкриються у 2021-2027 рр. Спікера звернула увагу на досвід реалізованих проєктів Еразмус+ у сфері вищої освіти, які спрямовані на покращення підготовки в закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

Тетяна БІЛЕЦЬКА, в.о. директора Команди підтримки реформ (Reform Support Team – RST) Міністерства освіти і науки України, презентувала проєкт ЄС – Reform Support Team як експертну підтримку МОН у впровадженні реформ професійної (професійно-технічної) освіти, Нової Української Школи та реформи державного управління. Спікер зосередила увагу учасників на історії створення Програми Еразмус+ і загальному огляді можливостей для українських організацій. Учасники також дізнались про пріоритети Програми на 2021-2027 рр., про розширення можливостей Програми у сфері молоді та спорту, а також про відкриття для України вікна можливостей для професійної (професійно-технічної) освіти, які будуть відомі після офіційного оголошення наприкінці 2021 р. Пані Тетяна у своїй презентації наголосила на важливості попередньої підготовки представників професійної (професійно-технічної) освіти для якісної та успішної участі в майбутніх конкурсах нової Програми Еразмус+.

Представники НЕО в Україні Жанна ТАЛАНОВА та Іванна АТАМАНЧУК долучилися до обговорення результатів Програми Еразмус+ у 2014-2020 рр. і перспектив на період 2021-2027 рр. для системи професійної (професійно-технічної) освіти в Україні. Спікери підкреслили важливість міжнародної співпраці закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти в межах впровадження реформ та євроінтеграційних процесів в Україні. Спікери надали рекомендації щодо моніторингу досвіду Європейського освітнього простору задля вивчення рамкових підходів і гармонізації освітніх процесів у сфері професійної (професійно-технічної) освіти з метою якісного та ефективного впровадження майбутніх проєктів Еразмус+. Для прикладу, спікери наголосили на важливості Національної рамки кваліфікацій та стандартах професійної (професійно-технічної) освіти для розроблення сучасних освітніх програм, а також на Європейських рекомендаціях щодо забезпечення якості для професійної (професійно-технічної) освіти – QA VET. Під час заходу також було продемонстровано приклади та результати залучення закладів професійної (професійно-технічної) освіти до проектів з розбудови потенціалу у вищій освіті, з міжнародної мобільності Еразмус+ упродовж 2014-2021 рр. Увагу учасників заходу було привернуто до підготовчої роботи щодо забезпечення активної участі закладів професійної (професійно-технічної) освіти у Програмі 2021-2027, зокрема з пошуку вітчизняних і закордонних партнерів, створення проектних команд, підготовки проектів, підвищення рівня володіння іноземними мовами тощо.

Після заходу та підбиття підсумків учасники приєдналися до сесії обговорення, отримавши вичерпні відповіді на запитання. Як результат, зазначені аспекти підготовки сприятимуть залученню представників професійної (професійно-технічної) освіти до нових можливостей Еразмус+ і модернізації вітчизняної освіти.

ВІДЕОЗАПИС заходу за посиланням.

Попередня Міжнародний круглий стіл «ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА ТА РЕАБІЛІТАЦІЯ: ПАРТНЕРСТВО, СТРАТЕГІЇ, МЕТОДИКИ ...