Координаційна зустріч партнерів проєкту «Модернізація правничої освіти для підтримки європейської та євроатлантичної інтеграції України (EU4UA)» (14.09.2023 р., онлайн/офлайн)

14 вересня 2023 р. команда Національного Еразмус+ офісу в Україні приєдналась до координаційної зустрічі партнерів проєкту «Модернізація правничої освіти для підтримки європейської та євроатлантичної інтеграції України (EU4UA)», що відбулася у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Захід проходив у змішаному форматі: більшість спільноти знаходилася у Львов, інші – приєдналися в онлайн-форматі. Загалом долучилися близько 45 учасників.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Львівського університету Сергій РІЗНИК. «Дякую всім колегам, які доєдналися до підготовки проєкту, всім нашим національним та міжнародним партнерам. Для Українського народу, який протягом століть був позбавлений можливості на рівних брати участь у розбудові вільного європейського співтовариства, постійно зазнавав несправедливих утисків та репресій, курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію, особливо після чергової російської агресії, є послідовним та самоочевидним кроком на шляху утвердження незалежної, демократичної і конституційної державності. Європейська та євроатлантична інтеграція України, без сумніву, зробить її сильнішою, але я впевнений, що й Україна зробить міцнішими і ЄС, і НАТО», – зазначив Сергій РІЗНИК.

Учасників заходу привітала координатор проєкту – професорка кафедри конституційного права юридичного факультету Олена БОРИСЛАВСЬКА. «Проєкт зосереджений на чотирьох основних завданнях, першим з яких є вдосконалення змісту основних дисциплін на юридичних факультетах українських закладів вищої освіти шляхом надання навчальним програмам ціннісних орієнтирів ЄС та включення до них компоненту євроатлантичних стандартів. По-друге, у нас у планах є професійний розвиток викладачів українських закладів вищої освіти для досягнення досконалості у викладанні основних юридичних дисциплін відповідно до ціннісно-орієнтованого підходу ЄС і країн НАТО та оновлених навчальних програм», – зазначила Олена БОРИСЛАВСЬКА й розповіла про два інших завдання проєкту: поширення спільних європейських цінностей, а також знань про основи ЄС і НАТО в громадянському середовищі шляхом запровадження Сертифікаційної програми для вчителів середньої школи й забезпечення публічних службовців відповідними знаннями шляхом запровадження Програми навчання публічних службовців щодо засад ЄС та НАТО.

Світлана ШИТІКОВА, координаторка Національного Еразмус+ офісу в Україні у свою чергу відзначила: «Ми щасливі, що команда Львівського національного університету імені Івана Франка здобула довіру стати координатором проєкту «EU4UA». Я переконана, що згодом, через декілька років, ми будемо так само радіти й успіхам проєкту та бачити ті реальні важливі зміни, які передбачає його реалізація. Очікування від «EU4UA» є справді великими і я вірю, що спільними зусиллями усіх партнерів вдасться досягти високої мети».

Для участі в зустрічі до Львівського університету прибув декан юридичного факультету Університету Вітаутаса Великого, член Венеційської комісії, Голова Конституційного суду Литви (2014-2020) Дайнюс ЖАЛІМАС. «Я дуже радий, що маю змогу сьогодні представляти свій університет на такій важливій зустрічі. Вірю, що ми зможемо поділитися досвідом вступу до Європейського Союзу і НАТО, який буде цінним для України, а також принесе користь в рамках реалізації проєкту «EU4UA»» – зазначив професор ЖАЛІМАС.

Також під час зустрічі свою готовність до плідної співпраці та реалізації поставлених завдань задля досягнення спільної мети з вдосконалення правничої освіти для підтримки Європейської та євроатлантичної інтеграції України висловили представники усіх закладів-членів консорціуму.

Підготовлено з використанням матеріалів Львівського національного університету імені Івана Франка.

Попередня Erasmus Goes Digital webinar (14.09.23 р., онлайн)