Лекція Комісара, зустріч зі студентами та викладачами

19 червня 2015 р. Комісар ЄС з питань європейської політики сусідства та переговорів щодо розширення Йоганнес ГАН і Посол Європейського Союзу в Україні, Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбіньскі у рамках офіційного візиту до Харкова відвідали Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця. Ректор ХНЕУ ім. С. Кузнеця Володимир Пономаренко, член національної команди експертів ERASMUS+ з реформування вищої освіти Ірина Золотарьова, заступник ректора Володимир Єрмаченко розповіли про реалізацію проектів, що підтримуються ЄС, роботу інформаційного центру Євросоюзу в університеті, поділилися планами щодо наступних проектів та ініціатив співпраці з європейськими університетами й компаніями.

В ході візиту відбулася лекція Комісара, зустріч зі студентами та викладачами одинадцяти університетів Харкова, які беруть участь у проектах ЄС, сесія запитань та відповідей. Основну увагу в доповіді Комісар ЄС Й. Ган приділив основоположним принципам Європейського Союзу, першочерговим реформам, що мають бути проведені в Україні, зокрема необхідності забезпечити незалежність судової гілки влади, подолання корупції та здійснення децентралізації, а також обсягам фінансової допомоги, яку ЄС надає Україні, у тому числі й відповідно до підписаної напередодні візиту угоди про грантову підтримку малого та середнього бізнесу в Україні, що має на меті посприяти українським підприємствам у підготовці до запровадження поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС, яка має почати діяти з 1 січня 2016 року. Комісар також торкнувся теми відносин України, інших країн Східного партнерства і Європейського Союзу з Росією. Він наголосив, що ЄС не мав іншого вибору, окрім як відреагувати запровадженням санкцій проти Росії через незаконну анексію нею Криму та потайну підтримку ескалації конфлікту в Донецькій і Луганській областях України, а також що перегляд цієї позиції Європейського Союзу можливий лише у разі повного впровадження Мінських домовленостей усіма сторонами. У складі делегації ЕС були присутні також Беренд де Гроот, керівник Програм співпраці Представництва ЄС в Україні, Емма Удвін, заступник керівника Кабінету Комісара, Аннемарі Губер, адміністративний асистент Комісара, Гуннар Віганд, Директор з питань Росії, Східного партнерства, Центральної Азії, регіональної співпраці й ОБСЄ, та Іво Схуте, керівник групи з питань України, Служба зовнішньої дії Європейського Союзу.

З текстом промови Й. Гана до студентів та викладачів університетів Харкова можна ознайомитись за посиланням: https://ec.europa.eu/commission/2014-2019/hahn/announcements/commissioner-hahns-address-students-and-teachers-joint-universities-kharkov_en

Попередня Виклики запровадження проектів ЄС - Темпус, Еразмус Мундус, Жан Монне ...