Оновлено матеріали семінару для переможців конкурсу проектів з розвитку потенціалу вищої освіти (CBHE – Capacity Building in Higher Education)(16.11.16, м.Київ)

16.11.2016. в рамках Національного тижня програми Еразмус+ в Україні, Національний Еразмус+ офіс в Україні, Міністерство освіти і науки України, Виконавче агентство з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА) у співпраці з Представництвом ЄС в Україні та організаційної підтримки Національного університету Києво-Могилянської академії, провели Cемінар для українських команд-переможців конкурсу проектів 2016 р. з розвитку потенціалу вищої освіти (CBHE – Capacity Building in Higher Education).

Увага!!! Сторінка з інструкціями та іншими документами для виконавців проектів переможців 2-го конкурсу програми Еразмус+ СВНЕ на сайті ЕАСЕА: http://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus/beneficiaries-space/capacity-building-in-field-higher-education-2016_en

Андрій МЕЛЕШЕВИЧ, Президент НАУКМА у привітанні учасників наголосив на значущості та впливу проектів програм ЄС на розвиток університету та поділився досвідом університету щодо участі в проектах. Любов Щітка, заступник начальника управління – начальник відділу міжнародних освітніх проектів, МОН України звернула увашу на важливість поширення інформації про діяльність та напрацювання проектів, а також синергію з іншими проектами різних донорів для уникнення дублювання. Джулія Моро, проектний менеджер ЕАСЕА, відповідальна за Україну відзначила велику зацікавленість і активність українських університетів в конкурсах програми Еразмус+.

WP 20161116 16 01 41 Pro 

Під час семінару виконавці проектів – отримали інформацію з перших вуст – від Джулії МОРО та Ани РАМОН, проектних менеджерів ЕАСЕА-Брюссель, щодо особливостей та оптимальних підходів до реалізації проектів, рекомендації з управління проектами та фінансового менеджменту (з врахуванням unit costs та real costs) згідно правил ЕАСЕА. Любов ШІТКА та Володимир БЕЛІМОВ, представники Міністерства освіти і науки України поінформували про очікування від реалізації проектів CBHE, формм і напрямів співпраці з університетами-виконавцями проектів; Світлана ШИТІКОВА, Олена ОРЖЕЛЬ, Жанна ТАЛАНОВА – команда Національного Еразмус+ офісу в Україні презентували Пам’ятку для виконавців проектів та специфіку та зміни у національному законодавстві та їх вплив на окремі аспекти реалізації проектів CBHE (зокрема, реєстрацію проектів в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, моніторинг проектів, методологічні підходи до розроблення освітніх програм, синергія, поширення та використання результатів проектів тощо). Проектні команди мали можливість обмінятись контактами, з’ясувати проблемні питання реалізації проектів, отримати інформацію корисну для запровадження проектів та підготовки ключових документів (Партнерська Угода тощо).
У заході взяли участь 53 учасника з вищих навчальних закладів і дослідницьких інститутів партнерів з усієї України (Вінниця, Івано-Франківськ, Київ, Луцьк, Львів, Миколаїв, Одеса, Тернопіль, Харків, Чернівці): контактні особи від ВНЗ України в проектах 2-го конкурсу СВНЕ, представники міжнародних відділів, представники фінансово-економічних відділів та інші залучені до виконання проектів, а також координатор і партнер проекту DocHub (№574064) з Литви і Фінляндії. До участі долучились проектні команди поточних проектів Темпус і СВНЕ з України і Швеції.
Дякуємо всім проектним командам за активну участь! Запрошуємо звертатись за допомогою!

ВЕБ-СТОРІНКА ДЛЯ ВИКОНАВЦІВ ПРОЕКТІВ Еразмус+ СВНЕ з корисною інформацією, документацією, перекладами матеріалів, Пам’яткою для виконавців, шаблонами тощо:http://erasmusplus.org.ua/erasmus/ka2-proekty-spivpratsi/rozvytok-potentsialu-ex-tempus/vikonavtsyam-proektiv.html

Презентації Джулії Моро та Ани Рамон, ЕАСЕАПрезентація для команд-переможців проектів CBHE 2016р. (Giulia Moro, EACEA)

Презентація НЕО в УкраїніМоніторинг, якість змісту, законодавство, реєстрація

Попередня Матеріали семінару “Інтернаціоналізація вищої освіти: досвід проектів ЄС Темпус PICASA ...