Перший український форум міжнародної освіти (22-23.03.18, м. Київ)


22-23 березня 2018 р. у Києві пройшов Перший Український форум міжнародної освіти. Форум було організовано Українським державним центром міжнародної освіти та Міністерством освіти і науки України.

У своєму виступі Міністр освіти і науки України Лілія ГРИНЕВИЧ наголосила на трьох принципах, які є засадничими для інтернаціоналізації освіти в Україні: якість освіти, прозорість навчального процесу та безпека іноземних студентів. Пані Міністр також звернула увагу на те, що в умовах збільшення автономії ВНЗ університети повинні більш активними та відповідальними в процесі відбору та навчання іноземців.

Заступник Мініста освіти і науки України Роман ГРЕБА розповів про кроки, спрямовані на підвищення якості освіти. Зокрема, це: ліцензування ВНЗ, підвищення вимог під час відбору на навчання, законодавче регламентування відповідальності ВНЗ за іноземних студентів, збільшення відповідальності посередницьких структур за перебування іноземців в Україні, посилення контролюючих функцій УДЦМО.

Директор Департаменту атестації кадрів вищої освіти та ліцензування МОН, Андрій ШЕВЦОВ закликав ВНЗ відновлювати або створювати структурні підрозділи по роботі з іноземними студентами.

Від команди Національного Еразмус+ офісу в Україні до заходу приєдналась Світлана ШИТІКОВА, Координатор НЕО в Україні. У своїй презентації “Програма ЄС Еразмус+ як чинник інтернаціоналізації вищої освіти України”, спікер висвітлила міжнародний вимір Прграми ЄС Еразмус+, ключові напрями (Акадмічна мобільність, Проекти співпраці, Жан Моне) та результати України за 2014-2018 рр. 

У заході також взяла участь член Національної команди експертів з реформування вищої освіти (HERE team) – Марина МРУГА, доцент, Київський медичний університет УАНМ; заступник директора, Український центр тестування Міністерства охорони здоров’я України. 

Загалом, під час Форуму відбулося шість пленарних засідань за темами: «Забезпечення якості вищої освіти в Україні: стратегії та перспективи», «Міжнародний досвід інтернаціоналізації вищої освіти», «Інтернаціоналізація вищої освіти в Україні: іноземні студенти та програми академічних обмінів», «Академічна доброчесність: глобальний контекст та національна потреба», «Робота із іноземними випускниками: досягнення та перспективи», «Проблеми забезпечення якісної дистанційної освіти для іноземців».

Учасниками дискусій були представники Міністерства освіти і науки України, УДЦМО, посольств іноземних держав, академічних установ, вищих навчальних закладів, міжнародних фондів, громадських організацій, студенти-іноземці, які навчаються в Україні, а також партнери з-за кордону.

Презентації спікерів та фото заходу  за посиланням: http://studyinukraine.gov.ua/uk/forum/

Підготовлено за матеріалами Українського державного центру міжнародної освіти http://studyinukraine.gov.ua/uk/forum/, http://studyinukraine.gov.ua/uk/pershij-ukrainskij-forum-mizhnarodnoi-osviti-vidbuvsya-u-kiyevi/

Попередня Методологічний семінар «Концептуальні засади розроблення Національного рейтингу закладів вищої освіти» ...