Презентація можливостей Еразмус+ для молоді в межах Всеукраїнського молодіжного форуму (10-12.08.2023 р., м. Київ)

10-12 серпня 2023 року до Дня молоді у Києві відбувся Всеукраїнський молодіжний форум “Відновлення в єдності”. На заході виступили Президент України Володимир Зеленський, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт. Український молодіжний форум був організований Радою з молодіжних питань при Президентові України спільно з Міністерством молоді та спорту України та 14-ма міжнародними партнерами.

Коли ти захищаєш свободу, коли ти допомагаєш захисту, коли ти б’єшся, коли ти змагаєшся, коли ти працюєш, коли навчаєшся – усе це заради держави. Ця твоя втома – це твоя чеснота, твоє досягнення. Свідчення, що тебе не здолати!” – наголосив під час виступу Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ.

Метою форуму стало об’єднання різноманітних молодіжних рухів та організацій, спрямоване на їх спільну координацію для активної участі у втіленні молодіжної політики під час періоду війни та після неї.

Молодь рухає вперед кожну націю, а українська молодь рухає вперед українську націю і цілий світ. Тисячі молодих українців та українок захищають нашу державу. Тисячі волонтерять, розвивають нові технології, роблять все можливе, аби наблизити перемогу. Честь і велика шана кожному і кожній.” – зазначив Прем’єр-міністр України Денис ШМИГАЛЬ.

Спікером заходу також стала лідерка Всеукраїнського молодіжного руху Let`s do it Ukraine, координаторка Всесвітнього дня прибирання в Україні Юлія МАРХЕЛЬ та взяла участь у панельній дискусії на тему “Волонтерство та його вплив на розвиток людського капіталу й економіки України” – “В часи екологічної катастрофи та екоциду в Україні, українська молодь демонструє єдність та готовність боротися за своє право на вільне, екологічне і незалежне майбутнє. Важливо разом робити екологічне відновлення і розвивати свідоме, соціально та екологічно відповідальне громадянське суспільство, розвивати культуру чистоти та правильного поводження з відходами, дбати про довкілля, зберегти природні ресурси, адже екосистема – це наше життя, здоров’я, повітря, вода, земля, їжа, тваринний та рослинний світ.  Дякую кожному, хто не залишається осторонь, боронить нашу державу та сприяє відновленню. Закликаю всіх долучитись до найбільшого екоруху країни та разом боронити екологічний фронт”.

У межах форуму обговорилися питання визнання внеску молоді в наближення перемоги України у війні, збільшення громадської та політичної участі молодих людей в ухваленні рішень на всіх рівнях, соціальної інтеграції молоді, забезпечення належних освітніх послуг в умовах війни, молодіжної дипломатії та співпраці з молоддю з усього світу.

“Місія молодіжної політики в усьому світі – це залучення: щоб людина з дитинства до дорослого віку навчилася брати відповідальність за себе, потім за свій під’їзд, громаду, область, країну. Цей захід – про політику становлення. Молодь впливає на життя тут і зараз, а не на уявне майбутнє”, – підкреслив народний депутат України, співголова Ради з молодіжних питань при Президентові України Олександр САНЧЕНКО.

Форум об’єднав понад 500 учасників з різних регіонів України, 50 спікерів і 14 міжнародних партнерів, за підтримки яких відбувся захід. Зокрема, з 10 по 12 серпня відбулося знайомство учасників і міжнародних партнерів, проводилися тематичні дискусії про волонтерство. Також в учасників була можливість поспілкуватися з першими особами країни.

Під час виїздного заходу Світлана ШИТІКОВА та Катерина ЖДАНОВА, НЕО в Україні, приєднались до заходу з презентацією можливостей Програми ЄС Еразмус+ та стенду можливостей, провівши індивідуальні консультації для активної молоді заходу. Спікери представили індивідуальні можливості для молоді, молодіжних організацій та нововведення Програми для українців на час війни. Також було презентовано додаткові освітні можливості від різних держав ЄС на підтримки активної молоді України. Спікери наголосили на нових конкурсах, зокрема на нових можливостях для України в межах напрямів з розвитку потенціалу молоді та спорту, висвітливши ключові особливості та пріоритети напрямів та умови до партнерств.

Підготовлено за матеріалами УКРІНФОРМ.

Попередня Орієнтаційна зустріч для українських стипендіатів магістерських програм Еразмус Мундус в ...