Участь в семінарі проєкту Еразмус+ КА3 “I-Comply” мережі ENIC/NARIC (03.03.2020, м. Київ)

3 березня 2020 року провідні експерти у галузі визнання іноземних кваліфікацій і стратегічного планування освітніх реформ в країнах ЄПВО із Австрії, Бельгії, Данії, Естонії, Італії, Латвії, Литви, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Святого Престолу, Словенії, Франції та України зібрались у Києві задля досягнення спільної думки щодо автоматичного визнання в європейському просторі вищої освіти.

Зустріч відбулася в межах проєкту «I-Comply: впровадження практик визнання в ЄПВО відповідно до Конвенції про визнання кваліфікацій з вищої освіти в європейському регіоні» за участі Міністерства освіти і науки України та Національного інформаційного центру академічної мобільності ENIC Ukraine.

Зустріч відкрили Міністр освіти і науки України Ганна НОВОСАД та координатор з інтернаціоналізації освіти Міністерства освіти, науки і культури Королівства Нідерландів Тесса БІЖВАНК.

Високе представництво профільних міністерств та експертів із країн Євросоюзу та України свідчить про особливу зосередженість сторін на посиленні академічної мобільності шляхом вдосконалення і вибудови єдиних підходів та форматів визнання кваліфікацій.

У плідній дискусії взяли участь 29 представників Європейської комісії, Європейської інформаційної освітньої мережі (Eurydice EACEA), Європейського реєстру забезпечення якості освіти (EQAR), Бюро ENIC, Європейської студентської ради (ESU), Міністерств освіти країн ЄПВО, провідних центрів міжнародної мережі національних інформаційних центрів академічної мобільності ENIC-NARIC. Українська сторона була представлена дуже потужною командою у складі представників Директорату вищої освіти і освіти дорослих, Головного управління міжнародного співробітництва, Національного Еразмус+ офісу в Україні і Національного інформаційного центру ENIC Ukraine.

Результатами зустрічі стали спільні висновки щодо стану запровадження автоматичного визнання в ЄПВО і рекомендації щодо конструктивних кроків подолання розбіжностей між законодавчо-закріпленими настановами та практикою застосування автоматичного визнання.

Експерти дійшли спільної думки, що Україна за короткий час зробила потужний крок уперед у розвитку процедур визнання відповідно до Лісабонської і Глобальної конвенцій, допоміжних документів, Стандартів та рекомендацій щодо забезпечення якості освіти в ЄПВО, інших міжнародних інструментів та кращих практик.

Низка ініціатив України отримала високе схвалення експертів і була визначена як кращі практики, які можуть бути корисними й для інших країн ЄПВО: створення на національному рівні Всеукраїнської мережі визнання іноземних освітніх кваліфікацій UaReNet, запровадження моніторингу рішень про визнання, прийняття і постійне вдосконалення нормативного акту, який регламентує процедуру визнання для всіх компетентних органів: МОН і ЗВО, застосування спрощеної процедури визнання і алгоритм співпраці між ЗВО, ENIC Ukraine та Національним агентством забезпечення якості вищої освіти, що нині формується, для забезпечення прозорої, виваженої і якісної процедури інституціонального визнання.
Всі учасники зустрічі підкреслили високий рівень організації заходу і українську гостинність, забезпечені організатором зустрічі в Україні – ENIC Ukraine.

Підготовлено за матеріалами: http://enic.in.ua/index.php/ua/novini/247-svidoctvo-pro-nepovnu-zagalnu-serednu-osvitu 

 

Попередня Участь в установчій конференції Всеукраїнської мережі органів з визнання іноземних ...