Українські університети отримають фінансування 92 проєктів з євроінтеграції за напрямом Жан Моне в межах програми ЄС Еразмус+

Європейська Комісія надала інформацію про переможців проєктів Еразмус+ напряму Жан Моне. Наразі відомо, що з поданих 465 проєктів за участі команд з України до фінансування було відібрано 90 проєктів напряму Жан Моне, з яких 88 будуть координуватись 45 університетами України: 82 модулі, 5 кафедр та 1 центр досконалості. Додатково у 2 проєктах Мереж Жан Моне – 4 українські університети виступлять в ролі партнерів. Таким чином 92 проєктні команди будуть готувати нове покоління євроінтеграторів України.

Напрям Жана Моне зосереджений на викладанні, навчанні, дослідженні та дебатах щодо різних аспектів Європейського Союзу та інтеграції в ЄС. Таким чином, це допоможе розширити можливості нового покоління європейських інтеграторів з академічної сфери, які підтримуватимуть Україну на її шляху як кандидата на членство в ЄС.

Починаючи орієнтовно з вересня-жовтня 2023 р., 48 закладів вищої освіти з різних міст України, зокрема: Вінниця, Дніпро, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Ірпінь, Київ, Кривий Ріг, Луцьк, Львів, Миколаїв, Острог, Одеса, Полтава, Суми, Тернопіль, Ужгород,  Харків, Чернігів, Черкаси, Чернівці розпочнуть впровадження нових проєктів Жан Моне. Рекордну кількість проєктів отримали Сумський державний університет – 13 проєктів, Національний університет «Львівська політехніка» – 5 проєктів, Запорізький національний університет, Національний університет «Дніпровська політехніка», Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Національний університет «Острозька академія», Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Харківський національний університет радіоелектроніки – по 3 проєкти. Додатково, в конкурсі перемогли також і університети «новачки», серед яких Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, Київська школа економіки та інші.

База проєктів тут.

Довідкова інформація:

Еразмус+ – це Програма Європейського Союзу, яка через підтримку навчання впродовж життя, працює задля освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян Європейського Союзу та поза його межами у сферах освіти, професійної підготовки, молоді і спорту. Програма Еразмус+ підтримує навчальну мобільність, проєкти і партнерства співпраці організацій, розвиток політики та співробітництва. В межах Програми відкрито безліч можливостей для всіх груп населення та різних типів організацій.

База даних проєктів Еразмус+ для України доступна на сайті Національного Еразмус+ офісу в Україні.

За додатковою інформацією звертайтеся до Національного Еразмус+ офісу в Україні через сайт та сторінку у мережі Facebook.

У конкурсах проєктів Жан Моне 2021 р. та 2022 р. нового етапу Програми ЄС Еразмус+ 2021-2027 рр. 131 проєкт було відібрано для фінансування: 115 модулів і 12 кафедр та 4 центри досконалості, які наразі команди українських університетів виконують в умовах війни. В межах конкурсів 2014–2020 рр. за участі українських організацій 121 проєкт Жан Моне профінансовано. Серед цих проєктів – 82 модулі, 12 кафедр, 4 центри досконалості, 10 проєктів, 5 мереж і 8 асоціацій Жан Моне, які координуються 57 організаціями з 21 міста України: 45 закладів вищої освіти, 2 наукові установи та 10 громадський організацій.

Джерело – Представництво ЄС в Україні

Попередня Нове!!! Бази проєктів рекомендованих до підписання Грантової угоди конкурсів 2023 ...