Зустріч на вищому рівні щодо перспектив розвитку співпраці у галузі вищої освіти між Україною та Австрією (16.04.2024 р., м. Ужгород)

16 квітня 2024 р. в Ужгородському національному університеті відбулася зустріч на вищому рівні ректорів закладів вищої освіти України та Республіки Австрія на тему: «Перспективи розвитку співпраці у галузі вищої освіти між Україною та Австрією». Організаторами події виступили Австрійська агенція з питань освіти та інтернаціоналізації (OeAD) разом із Федеральним міністерством освіти, науки і досліджень Республіки Австрія, Міністерством освіти і науки України, Національним Еразмус+ офісом в Україні за участі Офісу Горизонт Європа в Україні.

ПРОГРАМА заходу (укр.) – завантажити.

ПРОГРАМА заходу (англ.) – завантажити.

У заході взяли участь 45 учасники: представники Посольства Республіки Австрія в Україні, Міністерства освіти і науки України, ректори та проректори університетів України та Австрії та інші.

З вітальним словом до учасників звернулися:

 • Якоб КАЛІЧЕ, виконавчий директор Австрійського агентства з питань освіти та інтернаціоналізації — OeAD
 • Володимир СМОЛАНКА, ректор Ужгородського національного університету
 • Арад БЕНКЬО, Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Австрія в Україні
 • Михайло ВИННИЦЬКИЙ, заступник Міністра освіти та науки України
 • Ельмар ПІХЛЬ, генеральний директор департаменту з роботи з університетами та університетами прикладних наук, Федеральне міністерство освіти, науки і досліджень Республіки Австрія
 • Світлана ШИТІКОВА, координаторка Національного Еразмус+ офісу в Україні

У першій частині заходу Михайло ВИННИЦЬКИЙ, заступник Міністра освіти та науки України, у своїй презентації висвітлив головні теми розвитку міжнародного співробітництва у сфері вищої освіти в Україні на коротко- та середньострокову перспективу. Світлана ШИТІКОВА, координаторка Національного Еразмус+ офісу в Україні, під час виступу презентувала можливості міжнародного співробітництва у сфері вищої освіти у кризові часи та огляд співпраці з українськими ЗВО в межах Програми ЄС Еразмус+.

У другій частині заходу, Ґергард ВОЛЬЦ, керівник відділу міжнародної співпраці у галузі вищої освіти OeAD, представив поточний стан українсько-австрійського співробітництва у вищій освіті за результатами меппінгу і пропозиції від OeAD. До сесії також долучилися представники успішних кейсів співпраці з України та Австрії:

 • Віденський медичний університет – Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, представлено Орестом Чемерисом, проректор
 • Віденська вища педагогічна школа, представила ректор Барбара Герцог-Пунценберґер,
 • Віденський університет природних ресурсів і наук про життя (BOKU) – Національний університет біоресурсів і природокористування України, представили Станіслав Ніколаєнко, ректор, та Вадим Ткачук, проректор
 • Клаґенфуртський університет, представила Доріс Гаттенберґер, проректорка з навчальної роботи

Начальник відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні» НФДУ Ігор ТАРАНОВ представив можливості Програми Горизонт Європа та пропозиції для посилення співпраці у сфері науки між закладами вищої освіти України та Австрії.

У третій частині заходу було проведено дискусію щодо перспектив розвитку українсько-австрійського співробітництва між закладами вищої освіти за участі таких спікерів:

 • Михайло ВИННИЦЬКИЙ, заступник Міністра освіти та науки України
 • Ельмар ПІХЛЬ, керівник відділу, Федеральне міністерство освіти, науки і досліджень Республіки Австрія
 • Микола ТРОФИМЕНКО, ректор Маріупольського державного університету
 • Лілія ГРИНЕВИЧ, перший проректор Київського столичного університету імені Бориса Грінченка
 • Фрідріх ФАУЛЬГАММЕР, ректор Кремського університету підвищення кваліфікації
 • Ева ШУЛЕФ-ШТАЙНДЛЬ, ректор Університету природних ресурсів і природознавства

Остання частина заходу була спрямована на об’єднання закладів через спільні дискусії в робочих групах за такими напрямами:

 • Група 1: Розвиток спроможностей: врядування і менеджмент вищої школи, модерував ректор Олександр Азюковський, Національний технічний університет «Дніпровська політехніка»
 • Група 2: Розвиток спроможностей: розбудова навчання і удосконалення викладання задля підвищення привабливості українських ЗВО, модерував ректор Андреас Альтманн, бізнес-школа MCI Іннсбрук
 • Група 3: Роль ЗВО у відбудові України, модерував ректор Ігор Цепенда, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
 • Група 4: Пріоритети співробітництва у галузі медицини, модерувала проректор Міхаеля Фрітц, Віденський медичний університет

Наприкінці заходу модератори підвели підсумки заходу та наголосили на подальших кроках у співпраці між ЗВО України та Австрії.

 

ПРЕЗЕНТАЦІЇ СПІКЕРІВ:

 

Щиро дякуємо керівництву та команді Ужгородського національного університету за гостинність, ініціаторам та організаторам зустрічі (OeADNational Erasmus+ Agency and Office та Міністерство освіти і науки України), спікерам, модераторам та кожному учаснику! Всі отримали контакти, можливість спілкування, обміну досвідом, пріоритети та домашнє завдання, продовжуємо активну роботу разом!

Linkedin post: here

OeAD post: here

Попередня Інформаційний день Програми ЄС Еразмус+ для закладів професійної освіти (16.04.2024 ...