Досвід НФаУ: навчання без кордонів

IMG 55301142018-2019 н.р. стартує для НФаУ з участі у програмі академічних обмінів Erasmus+. Вагомим рейтинговим здобутком НФаУ є розпочата ще у 2015 році участь науковців та аспірантів університету у програмі Європейського Союзу, що підтримує проекти, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, підготовки, молоді і спорту – «Erasmus+». Першими партнерами НФаУ з академічних обмінів викладачами та аспірантами в рамках програми Erasmus+ стали Медичний університете м. Варни (Medical University of Varna), Болгарія та Литовський університет наук здоров’я (Lithuanian University of Health Sciences – LSMU), м. Каунас, Литва.

Історія співпраці між НФаУ та LSMU є досить тривалою. Першу угоду уклали ще у 2006 році, коли на запрошення на той час декана фармацевтичного факультету LSMU проф. Едуардаса Тарасявічюса студенти НФаУ поїхали до Каунасу на виробничу практику.
Потім були обміни студентами, до речі, деякі з них вже стали викладачами у НФаУ. З 2014 року університети активно співпрацюють у галузі наукових досліджень – викладачі, аспіранти та докторанти НФаУ мають змогу проводити експериментальні аналітичні дослідження на сучасному обладнанні LSMU. У 2015 році НФаУ спільно з LSMU вперше подав заявку на участь у програмі Erasmus+, яка отримала підтвердження.

У 2016-2017 н.р. році було розпочато академічний обмін викладачами та аспірантами. З лютого по червень 2017 р. у LSMU навчався аспірант кафедри фармацевтичної хімії Артем Мигаль, а з 1 вересня 2018 р. по 31 грудня 2018 р. з метою здійснення наукових досліджень направлений до Литовської Республіки аспірант кафедри фармацевтичної хімії Іван Безрук.

30 серпня 2018 р. представники НФаУ вітали на харківській землі студенток четвертого курсу фармацевтичного факультету Литовського університету наук здоров’я м. Каунас, Брігітту Марцюшкайте та Сонату Ромашко. Дівчата закінчили вдома 3-й курс, успішно пройшли конкурсний відбір для отримання можливості продовжити навчання протягом семестру разом із англомовними студентами факультету з підготовки іноземних громадян 3-го та 4-го курсів НФаУ. Студентки з Литви вперше в Україні, і саме Харків та НФаУ сформували їх перші позитивні враження про нашу країну. Гостям провели екскурсію містом, також вони побували на кафедрах та у лабораторіях університету, зустрілися з ректором НФаУ, професором А.А. Котвіцькою, яка подарувала дівчатам пам’ятні речі з символікою університету.

Особливо цікаво Сонаті та Брігітті було потрапити на кафедру фармакогнозії, адже за словами дівчат, фармакогнозія – це їх улюблена дисципліна. Вони сподіваються на нові знайомства та цікавий навчальний процес. Про НФаУ вони дізналися від свого викладача, професора кафедри аналітичної і токсикологічної хімії LSMU Людаса Іванаускаса. Його розповіді про Національний фармацевтичний університет та академічну спільноту зацікавили дівчат, і вони прийняли рішення взяти участь у програмі академічного обміну та провести навчальний семестр у стінах НФаУ.

Національний фармацевтичний університет цього року також отримав підтвердження про можливість подібних обмінів з Варшавським медичним університетом (Warszawski Uniwersytet Medyczny), Польща. У НФаУ націлені на довготривалу продуктивну співпрацю, та вважають, що географія країн-учасників за програмою академічна мобільність Erasmus+ з часом збільшиться. Адже навчання за програмою обміну – це безцінний досвід для кожного студента, можливість не тільки навчатися, а також вивчити культуру і традиції іншої країни, подивитися світ.

Матеріал підготовлено відділом з академічної мобільності Національного фармацевтичного університету – http://nuph.edu.ua/istoriya-uchasti-nfau-u-proekti-erazmus/ 

Попередня Досвід участі в проекті ЄС Erasmus+ CBHE GameHub