ФОРУМ «ТРАНСФЕР ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ПОЛІТИКИ, СТРАТЕГІЙ І БІЗНЕС ПРАКТИКИ» (29.03.19, м. Київ)

Форум 29.0329 березня 2019 р. о 14.00 проектна команда Національного технічного університету України «КПІ імені Ігоря Сікорського» провелим форум з панельними дискусіями, що відбувся в рамках реалізації проекту Європейського Союзу Еразмус+ напряму Жан Моне – “Європейські моделі бізнесу: трансформація, гармонізація та стратегічна реалізація в Україні”.

З вітальним словом до учасників форуму також звернулися: експерт за напрямом Жана Моне Національного Erasmus+ офісу в Україні Крайнік Петро, який відзначив результативність сучасних проектів, що базуються на 30-ти річному досвіді напряму Жана Моне та наголосив на важливості подібних проектів для практичної реалізації положень нашої країни щодо набуття повноправного членства в ЄС; виконуючий обов’язки начальника відділу міжнародних освітніх проектів головного управління міжнародного співробітництва директорату стратегічного планування та європейської інтеграції МОНУ Шкабко Сергій – акцентував увагу на досягненнях Університету у сфері європейських проектів та його внеску у співпрацю нашої держави з Європейським Союзом.

Форум об’єднав 4 панельні дискусії. Перша панель стосувалася сучасного вектору розвитку світової економіки в умовах глобальної нестабільності. У рамках цієї панелі було заслухано доповідь власниці / директора компанії Atlas Group Мельник Катерини –– «Ефективне ведення бізнесу в умовах євроінтеграційних процесів на українському ринку»; та д.е.н., проф., академічного координатору проекту «European business models: transformation, harmonization and implementation in Ukraine», Шульгіної Людмили та учасника проекту, к.е.н. Жалдак Ганни – з доповіддю «Чи може система освіти впливати на зміну векторів розвитку світової економіки?».

У рамках другої панельної дискусії «Інноваційно-інвестиційні процеси та міжнародне науково-технічне співробітництво», Яресько Рената – к.е.н., начальник відділу роботи з громадськістю ДП «НАЕК Енергоатом» виступила з доповіддю «Атомна енергетика – інвестиції в майбутнє України»; а студентка спеціалізації «Логістика» КПІ імені Ігоря Сікорського Семендяк Вікторія познайомила аудиторію слухачів із міжнародною європейською студентською неприбутковою організацією BEST.

Третя панель «Тенденції розвитку міжнародного менеджменту, інновацій та логістики» поєднала у собі інноваційно спрямовані доповіді. А саме, заступник декана ФММ з міжнародної діяльності Підлісна Олена доповіла про інноваційну підприємницьку діяльність КПІ ім. Ігоря Сікорського, а член команди переможців міського конкурсу Громадського бюджету (Бюджету участі) 2018 року Єрофєєв Андрій виступив з проектом «Молодіжна лабораторія робототехніки RTF lab», який було схвалено та успішно впроваджено.

Четверта панель «Проблеми розвитку людського капіталу та соціальної політики в процесах глобалізації» поєднала доповіді експерта з ЄС, PhD Ченстоховського технологічного університету Малгожати Окренгліцької «Commitment to the Sustainability of Students within a Responsible Management Education» – щодо націленості на стійкий розвиток студентів, які відповідально обрали свою спеціальність, та студенток спеціалізації «Менеджмент інноваційної діяльності», учасниць тренінгу «Досягнення та перспективи євроінтеграції для України» Александрук Анжели та Козаченко Катерини – щодо результатів дослідження європейських цінностей в українському суспільстві.

Учасники форуму відзначили високий рівень підготовки спікерів, кожен з яких не лише поділився цікавою актуальною інформацією, а й створив своєрідний дискусійний клуб, оскільки кожна доповідь викликала жваві обговорення. У рамках форуму також відбулася відкрита панельна дискусія з участю проф. Нестерової Марії, координатора проекту напряму Жана Моне в Україні «Соціальна згуртованість в освіті та управлінні: європейські дослідження», що стала можливістю для її учасників поділитись як здобутками, так і викликами щодо реалізації ініціатив з Європейських студій, які були підтримані ЄС. Усі учасники акцентували на тому, що упродовж останнього десятиліття проекти у рамках напряму ім. Жана Моне відіграють все помітнішу роль у зростанні якості викладання, а також зазначили, що українська академічна спільнота вже акумулювала значний досвід в імплементації цих проектів, адже вже було реалізовано чи реалізується понад 70 проектів, а її учасники успішно інтегрувалась у глобальну мережу проектів напряму ім. Жана Моне.

На завершення організатори форуму щиро подякували усім за активну участь у проведенні форуму. Особлива подяка за активність, яку проявили викладачі та студенти географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, завідувачу кафедри країнознавства та туризму, д.г.н., професору Любіцевій Ользі та д.г.н., професору Бейдику Олександру.

ПРЕЗЕНТАЦІЇ УЧАСНИКІВ ФОРУМУ за посиланням: http://jeanmonnet.kpi.ua/en/project-results/result-2/  

 

Додатково:

Назва. «European business models: transformation, harmonization and implementation in Ukraine» (№ 587138-EPP-1-2017-1-UA-EPPJMO-MODULE)
Ціль – поглиблене вивчення європейських практик формування конкурентоспроможності та пропаганда переваг, отриманих від здійснених у ЄС трансформаційних процесів.
Цільова аудиторія – викладачі, студенти університету, науковці, аспіранти, представники професійних груп, представники громадянського суспільства.
Контактні особи: Шульгіна Людмила Михайлівна, shulm@ukr.net, Жалдак Ганна Петрівна, ann17@i.ua 

Попередня Міжнародна науково-практична конференція «Україна – Європейський Союз: від партнерства до ...