Конференція в рамках проекту Еразмус+ CBHE QUAERE “Система забезпечення якості в Україні: розвиток на основі стандартів і правил ENQA” (27.09.18, м. Київ)

42692969 1916947178613326 6474315409448239104 n27 вересня 2018 р. в Міністерстві освіти і науки України відбулася Конференція з питань забезпечення якості вищої освіти в рамках реалізації Структурного проекту Програми Еразмус+ CBHE “Система забезпечення якості в Україні: розвиток на основі стандартів і правил ENQA”. Захід було організовано консорціумом проекту від України, до якого входять: Львівський національний університет імені Івана Франка, Сумський державний університет, Хмельницький національний університет, Національний гірничий університет, Бердянський державний педагогічний університет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Чернівецький національний університет, Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова, ДОУ «Навчально-методичний центр з питань якості освіти», Українська асоціація студентського самоврядування, Міністерство освіти і науки України.

Заступник Міністра освіти і науки України Юрій РАШКЕВИЧ, Національний експерт з реформування вищої освіти Програми Еразмус+, відкрив захід і підкреслив зацікавленість Міністерства та всієї освітянської спільноти України в успішній розбудові національної системи забезпечення якості вищої освіти, тож напрацювання Структурного проекту QUAERE, розроблені за участю Міністерства та європейських агентств з якості, будуть використовуватися на національному та інституційному рівнях.

Проектні команди представили ключові результати проекту:

  • Аналітичний звіт щодо стану системи забезпечення якості (QA) в Україні задля розроблення нової нормативно-правової бази;
  • Механізми та інструменти QA на інституційному та національному рівнях (вкл. самооцінка ЗВО, залучення студентів);
  • Моделі QA (системи внутрішнього та зовнішнього QA) (вкл. організаційну інфраструктуру Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти);
  • Підготовка персоналу та членів Національного агентства, працівників ЗВО щодо запровадження механізмів та інструментів QA.

До заходу від Національного Еразмус+ офісу в Україні та Національної команди експертів з реформування вищої освіти (HERE team) приєдналися Жанна ТАЛАНОВА, менеджер з аналітичних питань НЕО, Володимир ЛУГОВИЙ, віце-президент НАПН України. У вітальному слові Володимир ЛУГОВИЙ закликав учасників заходу взяти участь у конкурсі з відбору членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, що відкривається 1 жовтня 2018 р. Жанна ТАЛАНОВА наголосила на важливості реалізації проекту QUAERE “Система забезпечення якості в Україні: розвиток на основі стандартів і правил ENQA” відповідно до сучасного стану реформування системи вищої освіти України, а також звернула увагу, що результати проекту будуть представлені на сайті Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА, Брюссель), а в разі підтвердження їх високої якості й відповідності положенням Болонського процесу за експертизою HERE team і НЕО, розроблені матеріали проекту буде рекомендовано як кращі практики – BEST PRACTICE – в Європейському просторі вищої освіти.

Детальніше про проект: http://quaere.pwr.edu.pl/; https://www.facebook.com/qualityassurancesystem/

Напрацювання проекту: http://projects.lnu.edu.ua/quaere/project-results/ 

Попередня Національний університет «Одеська юридична академія» розпочали впровадження Модуля Жан Моне ...