Круглий стіл в межах проєктів Жан Моне EVDISD, SCAES та EU Climate Leadership (10.09.2021)

10.0910 вересня 2021 р. відбувся всеукраїнський круглий стіл, на який зареєструвалось більше 40 учасників з університетів: НПУ ім. М.П. Драгоманова, НУБіП, МДПУ ім. Богдана Хмельницького, СНАУ, КУБГ та КНЕУ ім. Вадима Гетьмана.

Круглий стіл був проведений офлайн та онлайн, більше 20 учасників було одночасно на платформі Zoom та 12 учасників були присутні офлайн із дотриманням карантинних вимог.

Круглий стіл проводився в рамках імплементації проєкту напряму Жана Моне «Європейські цінності різноманіття та інклюзії для сталого розвитку» Erasmus+ Jean Monnet Project «European values of diversity and inclusion for sustainable development» (EVDISD) 620545-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-PROJECT та у співпраці із проєктом Кафедра Жана Моне «Соціальні та культурні аспекти Європейських Студій»(SCAES) 620635-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR та у співпраці із Кафедрою Жана Моне «Кліматичне лідерство ЄС» Erasmus+ Jean Monnet Chair «EU Climate Leadership» 620031-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR.

В рамках круглого столу о 17.00 було проведено відкрите засідання філософського клубу «Мінерва» на тему «Homo Digitalis..?». Мета круглого столу – об’єднання зусиль науковців, філософів та практиків щодо осмислення та обміну досвідом, визначення перспектив розвитку соціальної згуртованості суспільства в умовах зростання його віртуалізації, розгляду Цілей сталого розвитку, змін у інформаційних та соціокультурних технологіях.

Модерацію круглого столу, інформування про впровадження проєктів Жана Монне в НПУ ім. М.П. Драгоманова та доповідь на тему актуальності європейських цінностей різноманіття та інклюзії для сталого розвитку цифрового суспільства здійснила координатор проєктів Жана Монне проф. М. Нестерова, НПУ ім. М.П. Драгоманова. З доповіддю про основні виклики екологічної безпеки в цифровому суспільстві виступила доц. О. Мельник (СНАУ), професор Кафедри Жана Монне «Кліматичне лідерство ЄС». Також в пленарному засіданні були представлені доповіді проф. С. Курбатова (НАПН України, КНЕУ), проф. Т. Троїцької (МДПУ ім. Б. Хмельницького), Н. Дзюби (Київське відділення МАН), проф. Я. Пасько (КУБГ), доц. С. Цимбал (НПУ ім. М.П. Драгоманова), Д. Кобринського та ін., в яких було окреслено важливість європейських цінностей в умовах зростаючої діджиталізації суспільства. Студенти, які були присутні на круглому столі, активно долучались до обговорення можливостей та викликів діджиталізації, нових інструментів оптимізації та інформаційної безпеки, які розкрила в своєму виступі Н. Дзюба. Захід відбувся за ініціативи проф. М. Нестерової та Д. Кобринського, активіста та громадського діяча ГО «Чистий Берег», засновника Філософського Клубу «Мінерва». На спільному обговоренні були окреслені подальші можливості для співпраці, зокрема, в проєктах напряму Жана Монне. Запис, детальна програма та матеріали круглого столу можна знайти на сайті проєкту  та на сайтах партнерів заходу.

Інформація про проєкт:

– Жан Моне Проєкт «Європейські цінності різноманіття та інклюзії для сталого розвитку» – JM Project «European Values of Diversity and Inclusion for Sustainable Development» (EVDISD) 620545-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-PROJECT впроваджується в НПУ ім. М.П. Драгоманова. Цей проєкт передбачає навчальні візити та низку заходів із поширення європейських цінностей в системі вищої освіти та в громадянському суспільстві: конференцію та літню школу, які включають проведення тренінгів та воркшопів від європейських експертів проєкту з університету Генуї (Італія) та Університету Жиліна (Словаччина). Також до проєкту долучені фахівці з євроінтеграції та інклюзії з інших українських університетів – Національного університету біоресурсів та природокористування, Сумського національного аграрного університету, Інституту вищої освіти НАПН України, Мелітопольського державного педагогічного університету та інших.

Проєкт тривалістю 12 місяців, координатор проєкту – професор кафедри менеджменту та інноваційних технологій НПУ ім. М.П. Драгоманова, д філософ. н., проф. Марья Нестерова +38 (097) 295 60 90, +38 (050)3113435 info@evdisd.info, веб сайт проєкту www.evdisd.info.

Попередня Воркшоп проєкту Жан Моне «Відбудова потенціалу Європейських студій на українських ...