Круглий стіл «Впровадження кращих практик ЄС для створення сталого фінансового сектору України» в Академії праці, соціальних відносин і туризму (27.03.2018, м. Київ)

IMG 1074 227 березня 2018 р. в Академії праці, соціальних відносин і туризму (м.Київ) в відбувся Круглий стіл «Впровадження кращих практик ЄС для створення сталого фінансового сектору України». Захід було проведено в рамках реалізації проекту Жан Моне Модуль «Фінансовий сектор ЄС як рушій сталого розвитку: європейська інтеграція, реформи, перспективи мережевої економіки».

У заході прийняли участь 67 учасників з 13 областей України та 13 провідних ЗВО України. Було створено неформальну мережу молодих та досвідчених дослідників, що вирішили запланувати розробку спільних проектів Програми ЄС Еразмус+ та активно співпрацювати щодо інформування учасників мережі про освітні та наукові заходи, що проводяться в організаціях учасників.

Круглій стіл був присвячений обговоренню сучасного стану та перспектив фінансових секторів ЄС та України. Особливо важливими для учасників стала оцінка можливостей впровадження європейського досвіду в Україні, порівняльний аналізу й прогноз наслідків євроінтеграції для вітчизняного фінансового сектору, визначення завдань та викликів, що стоять перед фінансовим сектором України, у цьому процесі.

Круглий стіл надав учасникам можливість до нетворкінгу, обміну ідеями, неформального спілкування молодих учених та досвідчених науковців, представників академічного середовища та студентства. Організатори ставили на меті провести круглий стіл в інноваційному форматі TEDx, що означає серію коротких, доступних та оригінальних виступів спікерів в дусі місії TED «Ідеї, гідні розповсюдження».

Основними доповідачами стали молоді дослідники – учасники конкурсу молодих учених «Роль фінансового сектору у досягненні сталого розвитку: Європейський досвід та можливості його впровадження у національну практику». Модератором заходу стала лідер проекту Людмила ГУЛЯЄВА, доцент кафедри фінансів Академії праці, соціальних відносин і туризму. Серед учасників заходу був присутній Петро КРАЙНІК, менеджер Жан Моне, Національний Еразмус+ офіс в Україні, надавши вичерпні консультації молодим вченим як можна перетворити їх ідеї у конкретні проектні заявки. Одним з доповідачів стала доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства НУБіП України – Людмила ГОЛОВКО, яка поділилася з аудиторією досвідом юридичного факультету НУБіП України щодо підготовки та реалізації проекту Жана Моне програми Еразмус+ «Екологічна політика і право ЄС», а також виступила з результатами наукових досліджень даного проекту на тему «Імплементація стандартів ЄС у сфері доступу громадськості до екологічної інформації в Україні». Така систематична взаємодіє двох проектів Еразмус+, їх відкритість до співпраці та максимальна прозорість у поширенні результатів проектів є прикладом ефективної взаємодії та надає додаткові можливості для посилення позитивного впливу на цільову аудиторію кожного з двох проектів.

Круглий стіл «Впровадження кращих практик ЄС для створення сталого фінансового сектору України» став логічним завершенням Всеукраїнського конкурсу праць молодих учених «Роль фінансового сектору у досягненні сталого розвитку: Європейський досвід та можливості його впровадження у національну практику». Перший етап конкурсу, організованого Академією праці, соціальних відносин і туризму в рамках проекту Модуль Жана Моне, тривав з вересня 2017р по січень 2018.

Матеріал підготовлено за інформацію від керівника проекту Модуль Жан Моне «Фінансовий сектор ЄС як рушій сталого розвитку: європейська інтеграція, реформи, перспективи мережевої економіки» – Людмила ГУЛЯЄВА, кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів Академії праці, соціальних відносин і туризму.

Попередня Тренінги в КПІ «ЕС як проривний підприємець» та «Бенчмаркінг і ...