Міжнародна науково-практична конференція «Соціальні та культурні Європейські Студії: соціальні інновації для України» (26.04.2023, онлайн)

26 квітня 2023 р. організатори провели Конференцію «Соціальні та культурні Європейські Студії: соціальні інновації для України» в рамках імплементації проєкту напряму Жана Монне  – Кафедра Жана Монне «Соціальні та культурні аспекти Європейських Студій» (SCAES)620635-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR та у синергії з проєктами напряму Еразмус+ КА2 «Університети-Громади: Посилення співпраці»  101083077 —  UNICOM —  ERASMUS-EDU-2022-CBHE та Центру досконалості Жана Монне «Європейські Студії соціальних інновацій в освіті»  – Jean Monnet Centre of Excellence ESSIE – 101085552 – ERASMUS-JMO-2022-COE.  Також в конференції та воркшопах відбувається підтримка сталості проєкту напряму Жана Монне Проєкт Жана Монне «Європейські цінності різноманіття та інклюзії для сталого розвитку» Erasmus+ Jean Monnet Project «European values of diversity and inclusion for sustainable development» (EVDISD) 620545-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-PROJECT.

Конференцію було організовано Українським державним університетом імені Михайла Драгоманова спільно з Українською асоціацією дослідників європейських цінностей в освіті (AREVE), Факультетом педагогічних наук DISFOR – Університет Генуї (Італія), Національним університетом біоресурсів і природокористування України, Навчально-реабілітаційним закладом вищої освіти “Кам’янець-Подільський державний інститут”, Факультетом спеціальної та інклюзивної освіти  (УДУ ім. М. Драгоманова) та Кафедраою менеджменту та інноваційних технологій соціокультурної діяльності  (УДУ ім. М. Драгоманова).

До заходу долучилось понад 100 здобувачів, молодих вчених, аспірантів, докторантів, дослідників, викладачів, представників професійних спільнот та громадянського суспільства.

Учасники отримають нові робочі інструменти кращих європейських практик у сфері впровадження ідей та принципів соціальних інновацій у соціальні виміри освітніх процесів. Практичний обмін знаннями між зовнішніми та внутрішніми експертами, викладачами, студентами вищих навчальних закладів, директорами загальноосвітніх шкіл допоможе впровадити принципи соціальних інновацій для вдосконалення української освітньої системи. В рамках конференції проведені воркшопи  професора М.О. Нестерової «Соціальні інновації та освіта: Європейські практики» та доцента Г.В.Афузової «Соціальні інновації в інклюзивній освіті: Європейські практики для України»

Спікери зосередили увагу на таких актуальних питаннях як:

  1. Соціальна та культурна політика ЄС.
  2. Проблеми ЄС щодо ідей соціальних інновацій в освіті, управлінні та суспільстві.
  3. Включення та розвиток навичок XXI століття як основні принципи освітньої політики ЄС
  4. Практика інклюзивної освіти ЄС у вищих педагогічних закладах.
  5. Громадянська освіта та навчання протягом усього життя в освітній системі ЄС.

 

Деталі про захід та презентації спікерів за посиланням: www.scaes.info.

Підготовлено з використанням матеріалів www.scaes.info.

Додатково:             

За додатковою інформацією:+380662339977 (Viber) scaes@npu.edu.ua

Попередня Вебінар "Sharing EU multilingual education policymaking practices in Ukraine" (28.04.2023 ...