Міжнародна науково-практична конференція «Європейські практики міжкультурного діалогу в освіті» (15-16.12.2021)

17.1215–16 грудня 2021 року в НПУ ім. М. П. Драгоманова відбулася міжнародна науково-практична конференція «Європейські практики міжкультурного діалогу в освіті» для студентів, здобувачів, молодих вчених, аспірантів, докторантів, дослідників, викладачів, представників професійних спільнот та громадянського суспільства, на яку зареєструвалось більше 204 учасників з більш ніж 5 університетів, більш ніж 97 учасників в середньому було одночасно на онлайн платформі Zoom.

Конференція проводилася в рамках імплементації проєкту напряму Жан Моне «Кафедра Жан Моне «Соціальні та культурні аспекти Європейських Студій»(SCAES) 620635-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CHAIR та для підтримки сталості проєкту напряму Жан Моне Проєкт «Європейські цінності різноманіття та інклюзії для сталого розвитку» Erasmus+ Jean Monnet Project «European values of diversity and inclusion for sustainable development» (EVDISD) 620545-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-PROJECT та у співпраці із Національним Еразмус+ офісом в Україні (проєкт ЄС).

Співорганізаторами НПУ ім. М.П. Драгоманова у проведенні конференції виступили: Українська асоціація дослідників європейських цінностей в освіті (AREVE), Факультет педагогічних наук DISFOR – Університет Генуї (Італія), Національний університет біоресурсів і природокористування України, Мелітопольський державний педагогічний університет імені Б. Хмельницького, Навчально-реабілітаційний заклад вищої освіти «Кам’янець-Подільський державний інститут».

В пленарному засіданні були представлені доповіді П. Крайніка, експерта напряму Жана Моне Національного + Офісу в Україні, проф. М. Нестерової, Професора Кафедри Жана Моне, в яких було окреслено важливість європейських практик для розвитку освіти та суспільства, окреслено здобутки та можливості програми Жана Моне. Доц. О. Арабаджі, директор науково-методичного центру із дослідження нематеріальної культурної спадщини народів Приазов’я МДПУ імені Б. Хмельницького представила пленарну доповідь «Караїми України: міжкультурний діалог протягом століть».

Проф. Діана Спулбер (Університет Генуї) в пленарному засіданні другого дня конференції представила доповідь «Інклюзія і міжкультурний діалог в освіті ЄС», Анна Єлисєєва, координатор програм ОБСЄ та фасилітатор діалогів ОБСЄ Ганна Валєнса розповіли про практичний досвід налагодження міжкультурного діалогу в Україні на засадах кращого європейського досвіду миробудівництва, соціальної згуртованості та інклюзії. Міжнародна наукова конференція була присвячена детальному вивченню одного з ключових моментів різновидів соціальної інновації політики соціального згуртування ЄС – міжкультурному діалогу та інклюзії в освіті.

Це соціальна інновація, тому що від її впровадження соціальні переваги отримують: 1) представники «неоднорідних» груп, які сильно відрізняються від загального суспільства, 2) все суспільство – оскільки в ньому присутні різноманітні верстви, що підвищує його конкурентоспроможність та інноваційний потенціал. Окрім доповідей та секційних засідань «(Цінності міжкультурного діалогу в освіті», «Освітні виміри інклюзивної роботи») в рамках конференції було проведено 2 денний віртуальний воркшоп «Европейські практики міжкультурного діалогу в освіті», з інновацією проведення його у віртуальному просторі AltspaceVR. Можливості для міжкультурного діалогу в гібридній реальності допомогла продемонструвати регіональний координатор програми IREX Інна Палько.

Зареєстровані учасники отримали запрошення та гостьову інструкцію, долучилися до гібридної реальності, робили завдання та отримували інформацію про крос-культурні комунікації, міжкультурний діалог в освіті. Основними доповідачами, активними учасниками конференції були студенти НПУ ім. М.П. Драгоманова та МДПУ ім. Богдана Хмельницького.

Запис, детальна програма та матеріали конференції розміщені на сайті проєкту www.scaes.info та на сайтах партнерів заходу.

Інформація про проєкт.

  • Кафедра Жана Моне «Соціальні та культурні аспекти Європейських Студій» – JM Chair “Social and Cultural Aspects of EU Studies” (SCAES).
  • Кафедра передбачає викладання курсів з соціокультурних аспектів Європейських Студій для студентів НПУ ім. М.П. Драгоманова, НУБІП та КНУКіМ, проведення наукових досліджень, організацію та проведення вебінарів, тренінгів, конференцій та круглих столів. Цей проєкт є міждисциплінарним, до викладання та проведення заходів залучені внутрішні європейські експерти, а також фахівці з Національного університету біоресурсів та природокористування та Київського національного університету культури і мистецтв..
  • Проєкт тривалістю 36 місяців (2020 -2023). Професор Кафедри Жана Моне – професор кафедри менеджменту та інноваційних технологій НПУ ім. М.П. Драгоманова, д. філософ. н., професор, Марья Нестерова.
Попередня Круглий стіл з питань підготовці фахівців-екологів для авіаційної галузі (14.12.2021, ...