Підвищення екологічної компетентності викладачів в рамках проекту ЄС програми ТЕМПУС ЕкоБРУ (26.09.2016)

26 вересня 2016 року в рамках проекту ЄС програми ТЕМПУС в Інституті професійно-технічної освіти НАПН України було проведено семінар «Екологічна складова в професійній освіті і навчанні». Захід проведено в актовій залі ННЦ ПТО НАПН України, що знаходиться за адресою провулок Віто-Литовський, 98-а.

Інститут ПТО НАПН України спільно з представниками консорціуму країн ЄС провели семінар в рамках заключної координаційної зустрічі команд проекту ЕкоБРУ. Пленарне засідання передбачало презентацію досвіду європейських колег щодо екологізації професійної та повсякденної діяльності людини, представлення дистанційних курсів підвищення екологічної компетентності команд-учасників проекту, ознайомлення з досвідом впровадження екологічної складової у професійну освіту і навчання України. У рамках виставки закладів ПТО учасники заходу мали можливість ознайомитись з досвідом закладів ПТО України з питань впровадження енергоефективної та еко-дружньої складової в навчальний процес. Також в рамках проведення заходу відбулось вручення сертифікатів слухачам дистанційних курсів підвищення екологічної компетентності викладачів Інституту ПТО НАПН України.

Веб сайт проекту: http://ecobru.ntu.edu.ua/ua/index.html

22 вересня 2016 року на базі Інституту професійно-технічної освіти НАПН України (http://ivet-ua.science/) Навчально-методичним кабінетом професійно-технічної освіти у м. Києві (http://pto-kyiv.com.ua/) було проведено засідання міської методичної секції педагогічних працівників будівельних та деревообробних професій на тему «Тренінг як ефективний засіб підготовки педагогів з формування професійного мислення учнів ПТНЗ».
У ході засідання в. о. завідувача лабораторії технологій професійного навчання Інституту професійно-технічної освіти НАПН України, к. хім. н. Кулалаєва Н. В. представила дистанційні курси підвищення екологічної компетентності викладачів. Дані курси розроблені науковцями Інституту ПТО НАПН України в рамках проекту ЄС програми ТЕМПУС “Екологічна освіта в Білорусі, Росії й Україні” для педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів будівельного профілю “Культура екологічної безпеки професійної діяльності у будівельній галузі” й “Енергоефективна компетентність педагогічних працівників ПТНЗ будівельного профілю” та для викладачів ПТНЗ “Еко-орієнтовані педагогічні технології”.
Дистанційні курси розміщені на платформі дистанційного навчання Інституту ПТО НАПН України e-learning.org.ua. На сьогодні вже більше 70 викладачів пройшли навчання за курсами, науковці ІПТО НАПН України провели низку семінарів та вебінарів для представників цільових груп різних регіонів України з метою поширення інформації про діяльність проекту ЕкоБРУ та залучення викладачів до підвищення їхньої екологічної компетентності. Педагоги, які пройшли навчання або ж їх представники матимуть можливість отримати сертифікати про проходження дистанційних курсів підвищення екологічної компетентності під час Заключної координаційної зустрічі команд проекту 26 вересня 2016 року в рамках семінару “Екологічна складова в освіті й навчанні”, який буде проведено на базі ННЦ ПТО НАПН України (актова зала) за адресою м. Київ, пров. Віто-Литовський, 98-а.

Інформацію про діяльність проекту Інститут ПТО НАПН України розміщує за наступними посиланнями http://ivet-ua.science http://ivet-ua.science/diialnist-instytutu/proekty/ekolohichna-osvita-v-bilorusi-rosii-i-ukraini-ekobru та в соціальній мережі фейсбук https://m.facebook.com/ecobru/?ref=bookmarks

Запрошуємо до співпраці!

Попередня Міжпроектна взаємодія TEMPUS CERES та DESIRE: передача досвіду роботи з ...