Стартував черговий захід в рамках Модулю Жана МОНЕ «SCEGES» (10.10.18, м. Київ)

жанмоне210 жовтня 2018 р. розпочався триденний тренінг ‘Європейська політика згуртування для України’, учасниками якого є студенти Національного Педагогічного університету імені М.Драгоманова (НПДУ) та Національної академії державного управління при Президентові України (НАДУ). Захід відбувається в рамках реалізації проекту Європейського Союзу Еразмус+ напряму Жан Моне «Соціальна згуртованість в освіті і врядуванні: Європейські студії» в приміщенні НАДУ по вул. А.Цедіка, 20. Організаторами тренінгу виступили професор НПДУ М.Нестерова та доцент НАДУ М.Чулаєвська.

Під час тренінгу учасники отримують базові знання про Європейську політику згуртування, Інструменти залучення України до неї, а також про засади функціонування Європейського Союзу як міжнародної організації особливого типу. На основі отриманих знань учасники розробляють власні плани регіонального згуртування та розвитку громади. Тренінг стає особливо актуальним в умовах впровадження в Україні реформи публічного адміністрування, децентралізації, та реформи освітньої галузі.

Родзинкою тренінгу є спільна робота студентів – майбутніх педагогів і управлінців, що допомагає з одного боку розкрити різні проблеми розвитку громад і регіонів, а з іншого дає можливість представникам різних видів професій почути один одного і створити мережу спілкувань на майбутнє. Тобто, по-суті, згуртувати управлінців і їхніх стейкхолдерів – освітян.

Тренерами виступають Марина ЧУЛАЄВСЬКА, Оксана КРАЄВСЬКА та Роман ПЕТРОВ. Тренінг відбувається спільно з проектом ЄС «Асоціація для тебе і для України», завдяки якому вдалося залучити висококваліфікованих тренерів з питань політики згуртування ЄС О.Краєвську і з питань європейської інтеграції та Угоди про асоціацію Р.Петрова. Всі учасники отримали інформаційні матеріали для роботи під час тренінгу.

Контактна особа: Марина Чулаєвська, chulaievska.m@gmail.com

Додатково:
Модуль ім. Жана Моне “Соціальна згуртованість в освіті і врядуванні: Європейські студії” (SCEGES), 2017, що здійснюється у контексті діяльності Програми імені Жана Моне – Компонент-1 у рамках Програми навчання впродовж життя відповідно до Грантової угоди № 2017-2399/001-001 між Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова та Виконавчим агентством з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури, яке діє на підставі повноважень, делегованих йому Комісією Європейського Союзу.
Мета проекту сприяти розвитку дискусій та осмислень питань Європейської інтеграції, включаючи розуміння концепції Європи та характеру європейської інтеграції, її фундаментальних принципів, українських можливостей впроваджувати європейський досвід шляхом обговорення, вивчення теоретичних матеріалів та практичних інструментів, а також просувати європейську інтеграцію та європейські студії з більшим ентузіазмом і серед ширшого кола населення, в тому числі формувати мережі однодумців та фахівців в Україні і за кордоном. Учасники проекту: Марья Нестерова – академічний координатор, керівник Модуля, Марина Чулаєвська – викладач Модуля, Каріна Баранцева – викладач Модуля.

Попередня Семінари учасників проекту Erasmus+ KA2: CBHE ITE-VET (26-28.09.1018 р.)