У Медичному інституті СумДУ відкрито інноваційні для України навчальні аудиторії в рамках проекту ЄС Темпус VI

24 червня 2016 р. у Медичному інституті Сумського державного університету відбулося урочисте відкриття чотирьох аудиторій з використанням методик віртуального навчання та технологій віртуального пацієнта. Заходи здійснено в рамках міжнародного проекту ЕС Темпус «Впровадження інноваційних навчальних стратегій в медичній освіті та розвиток Міжнародної мережі національних навчальних центрів». Для реалізації проекту СумДУ отримав комп’ютерне та технічне обладнання на суму біля 29 000,00 Евро.

В урочистостях з нагоди відкриття взяли участь начальник управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Сергій Бутенко та представники клінічних закладів міста.
Як розповів директор Медичного інституту СумДУ Владислав Сміянов, реалізація пілотного проекту тривала 3,5 роки. Координаторами проекту є Університет ім. Аристотеля в Салоніках (Греція) та Університет Св. Георга (Великобританія). Загальна мета проекту – впровадження інноваційних навчальних стратегій в медичній освіті в країнах-партнерах (Україна, Казахстан, Грузія).
Результатами проекту стали модернізовані медичні навчальні програми з використанням інтерактивних сценаріїв методики проблемного навчання та створення мережі медичних центрів для впровадження, контролю та управління інноваціями в сфері медичної освіти.

«Це непересічна подія для всієї медичної галузі області, – наголосив Сергій Бутенко. – Колись я навчався у цьому закладі, і мені приємно відзначити, що інститут швидко вдосконалюється, поповнюючи свою матеріально-технічну базу. Переконаний, що і надалі ми будемо продовжувати тісну співпрацю між управлінням та наукою – Сумським державним університетом, оскільки це забезпечує медичній галузі прогресивні зміни».
У СумДУ вдалося за короткий термін провести адаптацію програми навчання та інтегрувати до неї елементи проблемного навчання. Програму 1,5-річного навчання за проблемно-орієнтованою технологією з використанням клінічних випадків (кейсів), наданих університетом Св. Георга (Великобританія) включено в 2-й і 3-й роки навчання студентів Медичного інституту.
Фахівці переконані – програма дозволить готувати нове покоління фахівців, які будуть досконало володіти професійними навичками, професійно зростати та адаптуватися до середовища, зможуть швидко вирішувати проблеми та оволодівати знаннями протягом життя.
Контактні особи за проектом від СумДУ: Кириченко Костянтин Іванович, начальник відділу міжнародних зв’язків, тел.: +38 0542 331081, e-mail: irdepartment@ukr.net

Лобода Андрій Миколайович, доцент кафедри педіатрії з курсом медичної генетики, тел.: +38 0542 660948, e-mail: kafedrapediatrii@gmail.com

Детальна інформація про проект – http://epblnet.eu/

Попередня В Сумському державному університеті відбувся візит міжнародної панелі експертів з ...