«Євроінтеграція України: виклики та перспективи» (зустріч у формі круглого столу з представниками органів державної влади Житомира та області, представниками громадського сектору та науковцями, які реалізують різні напрямки європейської інтеграційної політики), в межах проєкту Еразмус+ Жан Моне (24.04.2024 р., онлайн/офлайн)

24 квітня 2024 р. у Житомирському державному університеті ім. Івана Франка команда проєкту «Європейська інтеграція та Україна: історична пам’ять та міграційні виклики» провела круглий стіл «Євроінтеграція України: виклики та перспективи» з представниками органів державної влади Житомира та області, громадського сектору та науковцями, які реалізують різні напрямки європейської інтеграційної політики. Захід було організовано командою проєкту за участі представників Житомирської обласної військової адміністрації, Житомирської міської ради, представників обласного та міського депутатського корпусу, громадських організацій міста Житомира, представників ЗМІ, викладачів та студентів, вчителів і учнів житомирських ліцеїв, та за підтримки ректорату Житомирського державного університету ім. Івана Франка.

До заходу долучилось понад  50 учасників.  Під час заходу з привітанням до учасників звернулись: ректор ЖДУ ім. І. Франка Галина КИРИЧУК, декан історичного ф-ту Олександр ЖУКОВСЬКИЙ. З презентаціями виступили: Вікторія ВЕНГЕРСЬКА, керівник проєкту, зав. каф. історії України ЖДУ ім. І.Франка; Микола КОРДОН, засновник та керівник Житомирського регіонального навчально-наукового Центру з Європейської та євроатлантичної  інтеграції України (2004-2019); Світлана БЛИЗНЮК, заст. директора Депар.  освіти і науки Житомирської обласної військової адміністрації (ЖОВА); Павло КУЦ, начальник від.  зовнішньоекономічної діяльності Депар. агропромислового розвитку та економічної політики ЖОВА; Ігор СЛОБОЖАН директор Державного архіву Житомирської області; Ілона КОЛОДІЙ, начальник Управління культури Житомирської міської ради; Тетяна ПАФРФЕНТЬЕВА, депутатка Житомирської обласної ради; Ольга БІЛОБРОВЕЦЬ, д-р іст. наук, професор кафедри історії України ЖДУ ім. Івана Франка; Оксана ДАВИДЕНКО, голова ГО «Скриня корисних справ»; Валентина ЮСУПОВА, голова ГО «Польський студентський клуб»; Андрій МАГАЛЕЦЬКИЙ, вчитель ліцею № 21. Спікери зосередили увагу на таких актуальних питаннях як: основні напрямки реалізації міжнародних проєктів в освітній сфері, економіці, культурі; історії становлення євроінтеграційного руху в університеті та місті; наголосили на важливості співпраці між владою та академічним середовищем у напрямку формування культури громадянськості; ознайомили присутніх з видавничими, науковими проєктами, активністю у сфері розвитку гендерної рівності та волонтерської діяльності, а також міжнародної підтримки України та українців в умовах війни.

Деталі про захід та презентації спікерів за посиланням.

Презентація як файл на Гугл Диску:

Підготовлено з використанням матеріалів Житомирського державного університету імені Івана Франка.

Додатково:

Інформація про проєкт

Проєкт «Європейська інтеграція та Україна: історична пам’ять та міграційні виклики». Мета – Покращення бакалаврської, магістерської, PhD програм в галузі історії відповідно до викликів сучасності, з метою підвищення рівня знань щодо базових засад та принципів функціонування ЄС, процесів європейської інтеграції України, розуміння сутності проблем і політики історичної пам’яті, європейських міграційних процесів. Посилити діалог між академічним світом та суспільством, включаючи політиків на місцевому та державному рівнях, державних службовців, представників громадянського суспільства, представників різних рівнів освіти та засобів масової інформації.

Контактні особи: Вікторія Венгерська, Антон Сичевський  

Сайт: https://www.erasmus-project.zu.edu.ua/

Попередня 1-й семінар з формування національного консенсусу щодо відкритої науки (30.05.2024 ...