20 нових проєктів розвиватимуть потенціал для 107 організацій в Україні в межах Програми ЄС Еразмус+

20 проєктів, у яких беруть участь 58 університетів та інші організації з України, були відібрані на фінансування за Програмою Європейського Союзу Еразмус+ задля розбудови потенціалу у сфері вищої освіти. Загалом, у конкурсі перемогли 159 проєктів. Україна має найбільшу кількість проєктів у регіоні Східного партнерства та входить до топ-8 країн-учасниць Програми.

Ці 20 проєктів спрямовані на модернізацію освітніх програм із енергоефективності, юридичної освіти, політичних наук, іноземних мов, освіти для миру, освіти для розвитку екологічних та цифрових компетентностей для будівельної сфери тощо. Зміцнення відносин між системами вищої освіти і бізнесом, посилення незламності вищої освіти до управління суспільними викликами, інклюзивність, стійкість та інтернаціоналізація, а також навчання через служіння для відбудови України є у фокусі проєктів. Багато проєктів працюватиме у сфері цифрових трансформацій.

«Розбудова потенціалу у сфері вищої освіти поза наших кордонів є особливо важливим напрямом Еразмус+. Ми всі збагачуємось від таких обмінів та співпраці з партнерами з усього світу. І я вкотре радію, що Еразмус+ змінює українську молодь та систему освіти країни. Ми зацікавлені будувати наші довгострокові та потужні традиції співпраці у сфері вищої освіти з Україною інвестуючи в її цифрове майбутнє, і, я переконаний, що проєкт DigiUni матиме потужний вплив на українських студентів» – прокоментував Маргарітіс Скінас, Віцепрезидент з питань популяризації європейського стилю життя Європейської Комісії.

Європейська Комісія в межах окремого вікна для України підтримала унікальний структурний проєкт, який слугуватиме створенню цифрової екосистеми в українських університетах. Міжнародне партнерство проєкту DigiUni створить платформу відкритого університету для підтримки та якісного навчання студентів в Україні та з-за кордону і залучення іноземних студентів за кошти гранту 5 млн.євро.

За рівнем впливу та досвідом партнерів проєкти розрізняються за трьома напрямками:

  • сприяння доступу до співпраці (п’ять проєктів),
  • партнерство для трансформації (дванадцять проєктів);
  • структурні реформи (три проєкти).

Серед профінансованих проєктів дванадцять національних та вісім міжнародні. Серед проєктних команд – 136 партнерів із 27 країн, які представляють Австрію, Азербайджан, Бельгію, Вірменію, Грецію, Грузію, Естонію, Іспанію, Італію, Ірландію, Кіпр, Латвію, Литву, Молдову, Нідерланди, Німеччину, Норвегію, Північну Македонію, Польщу, Португалію, Румунію, Словаччину, Словенію,  Фінляндію, Францію, Хорватію, Чехію. 39 асоційованих партнерів з 17 країн світу включають організації з Аргентини, Киргизстану, Канади, Лівану та інших.

107 повноправних партнерів та 16 асоційованих партнерів з України представляють 58 закладів вищої освіти, три інституції Національної академії педагогічних наук України, низку державних органів влади, зокрема Міністерство освіти і науки України, Міністерство цифрової трансформації України, державні адміністрації, міські ради, Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, Українська асоціація студентів, Національний фонд досліджень України, IT та інші бізнес-кластери, різні професійні асоціації та громадські організації.

Грантоотримувачами-координаторами проєктів виступили шість українських університетів: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Львівський національний університет імені Івана Франка, Національний університет «Львівська політехніка», Придніпровська державна академія будівництва і архітектури, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Український католицький університет.

58 закладів вищої освіти з України представляють політехнічні, медичні, педагогічні, мистецькі, будівництва і архітектури, університети внутрішніх справ, пенітенціарної та митної служб з різних міст України. 11 партнерств включають 8 університетів, переміщених з тимчасово окупованих територій. Два університети є партнерами в чотирьох проєктах: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Львівський національний університет імені Івана Франка. Чотири працюють в 3 проєктах: Національний університет «Чернігівська політехніка», Національний університет «Львівська політехніка», Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Український католицький університет. 

Проєкти сприятимуть реформам вищої освіти в Україні на основі провідних практик та досвіду партнерів з університетів країн-членів ЄС.

База проєктів – тут.

Додатково: Еразмус+ – це Програма Європейського Союзу, яка через підтримку навчання впродовж життя, працює задля освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян Європейського Союзу та поза його межами у сферах освіти, професійної підготовки, молоді і спорту. Програма Еразмус+ підтримує навчальну мобільність, проєкти і партнерства співпраці організацій, розвиток політики та співробітництва. В межах Програми відкрито безліч можливостей для всіх груп населення та різних типів організацій.

За додатковою інформацією звертайтеся до Національного Еразмус+ офісу в Україні через сайт та сторінку у мережі Facebook.

Джерело – Представництво ЄС в Україні

Попередня Українські університети отримають фінансування 92 проєктів з євроінтеграції за напрямом ...