Матеріали конференції міністрів освіти Європейського простору вищої освіти (24-25.05.18, м. Париж)


24-25 травня 2018 р. в м. Париж, Франція відбулася Конференція міністрів освіти Європейського простору вищої освіти, до якої активно долучилась команда від України на чолі з Міністром освіти і науки України Лілією ГРИНЕВИЧ. До складу офіційної делегації від України також входять: Заступник Міністра освіти і науки України, член Національної команди експертів з реформування вищої освіти (HERE team) Юрій РАШКЕВИЧ, Ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід ГУБЕРСЬКИЙ, Директор Інституту вищої освіти НАПН України, член Національної команди експертів з реформування вищої освіти (HERE team)Світлана КАЛАШНІКОВА, Проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв’язки) Петро БЕХ та Президент Української асоціації студентів Лідія ФЕСЕНКО

В перший робочий день Конференції пані Міністр розповіла 48 профільним міністрам європейських країн на Конференції міністрів освіти Європейського простору вищої освіти в Парижі сучасний стан реформи освіти в України, виклики та шляхи їх подолання: “Попри виклики, Україна модернізує систему освіти на всіх рівнях. Після Революції Гідності наша країна зробила величезну законодавчу роботу. Три системні закони були прийняті протягом 2014-2017 рр. – Закон «Про вищу освіту», Закон «Про наукову та науково-технічну діяльність» і рамковий Закон «Про освіту».

5b06b604321c0069436360

Повний виступ Міністра можна переглянути за посиланням: https://bit.ly/2s2DpYE

«З того часу ми працюємо над реалізацією цих всеосяжних законів одночасно. Академічна свобода та автономія закладів є основою пропонованих реформ. Однак я визнаю – припущення про готовність університетів до цієї автономії виявилося дуже складним у реалізації. Нерідко університети не готові до відповідальності за якість вищої освіти, яку вони надають. Зміна свідомості з авторитарної культури зобов’язання до культури відповідальності та проактивності потребує злагоджених зусиль усіх учасників процесу. На жаль, такі речі не відбуваються за одну ніч. Я знаю, що свого часу ваші країни також відповідали на подібні виклики, коли впроваджували системні зміни», – зазначила Лілія Гриневич.

33423416 1720714568014590 3562374874645135360 n

Міністр підкреслила, що головна мета України в сфері вищої освіти – створити якісні внутрішні та зовнішню системи забезпечення якості вищої освіти.

«Але окрім цього ми також мусимо відповідати на виклики, чужі для мирних країн. Йдеться про анексію Криму та військову агресію Російської Федерації на сході України в 2014 році. Понад 1,5 мільйони тимчасово переміщених осіб всередині країни. Україні довелося перемістити 18 університетів на територію, контрольовану державою. 18 університетів мали бути перенесені в інші міста зі співробітниками та студентами. Попри проблеми, ці університети стали центрами суспільної єдності. Для нас ця ситуація ще раз підкреслила величезну громадянську роль університетів. У зв’язку з цим хочу подякувати Європейському Союзу та державам-членам, які підтримують переміщені університети в Україні», – повідомила Лілія Гриневич.
Завершуючи виступ, вона дала зобов’язання, що Україна зробить необхідні кроки для прискорення впровадження Болонських принципів в Україні.

Офіційний сайт Конференції – http://www.ehea2018.paris/ 

Документи:

PARIS COMMUNIQUÉ PARIS, 25th May 2018

PARIS COMMUNIQUÉ PARIS, 25th May 2018 –англійською і українською мовами

4 Додатки англійською мовою: http://www.ehea2018.paris/

Додаток I – Peer Support

Додаток II – Belarus Strategy

Додаток III – Рамка кваліфікацій

Додаток IV – Додаток до диплома

Bologna Policy Forum Statement

*Підготовлено за матеріалами пресс-служби Міністерства освіти і науки України

Попередня Матеріали круглого столу «Інструменти мотивації на особистісному, інституційному та національному ...