Вебінар «Програма ЄС Еразмус+ та можливості eTwinning для розвитку педагогічної, шкільної та дошкільної освіти на шляху до євроінтеграції» у межах Дня Європи в Україні (09.05.2024 р., онлайн)
9 травня 2024 р. у межах Дня Європи в Україні Національний Еразмус+ офіс в Україні та Національний офіс підтримки eTwinning – Україна спільно з Міністерством освіти і науки України за підтримки представників команд проєктів ЄС провели вебінар «Програма ЄС Еразмус+ та можливості eTwinning для розвитку педагогічної, шкільної та дошкільної освіти на шляху до євроінтеграції».
Під час заходу учасники дізналися про:
- можливості для педагогічної, шкільної та дошкільної освіти в межах Програми ЄС Еразмус+, зокрема за Програмою eTwinning
- результати та вплив проєктів Еразмус+ з розвитку потенціалу, партнерств співпраці, Жан Моне та проєктів Програми eTwinning
ПРОГРАМА ЗАХОДУ – завантажити.
До вебінару приєдналось понад 95 працівників педагогічної, шкільної та дошкільної освіти, представники Міністерства освіти і науки України та організатори.
З вступним словом до учасників звернулись:
- Олександра ГУСАК, Генеральна директорка Директорату європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерство освіти та науки України
- Ігор БАЛУБА, керівник експертної групи з питань фахової передвищої освіти, Директорат фахової передвищої, вищої освіти, Міністерство освіти та науки України
У першій сесії заходу Світлана ШИТІКОВА, координатор Національного Еразмус+ офісу в Україні, представила Програму ЄС Еразмус+, ключові сфери, пріоритети, напрями та конкурси. Спікер також розповіла про можливості синергії з діючими проєктами Еразмус+ та європейськими партнерами задля розбудови потенціалу на індивідуальному та інституційному рівнях для представників педагогічної, шкільної та дошкільної освіти України на шляху до євроінтеграції.
У продовження сесії про можливості Еразмус+ Жанна ТАЛАНОВА, менеджер з аналітичної роботи НЕО в Україні, представила певні конкурси у сферах освіти та молоді. Спікер презентувала можливості молодіжних обмінів, академічної (кредитної) мобільності у вищій освіті, інноваційні партнерства співпраці, розвиток потенціалу вищої та професійної (професійно-технічної) і фахової передвищої освіти, розвиток потенціалу молоді та напрям Жан Моне. Наприкінці презентації спікер розповіла про основні кроки підготовки до участі в Програмі Еразмус+ для дошкільної, шкільної і педагогічної освіти та навела приклади проєктів.
Світлана КАЛАШНІКОВА, координатор Національного офісу підтримки eTwinning – Україна, Національний експерт з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+, презентувала можливості Програми eTwinning для педагогічної, шкільної та дошкільної освіти. Спікер розповіла про платформу eTwinning та можливості співпраці, quality labels у сферах педагогічної, шкільної та дошкільної освіти та напрями співпраці з вищою та професійною (професійно-технічної) і фаховою передвищою освітою. Також вона презентувала запуск новоствореного сайту Національного офісу підтримки eTwinning – Україна.
У наступній сесії учасники мали змогу дізнатися про результати та вплив проєктів Еразмус+ з розвитку потенціалу, партнерств співпраці та Жан Моне, а також проєктів eTwinning у сферах педагогічної, шкільної та дошкільної освіти України:
- Інна СТАХОВА, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, проєкт EcoEdEU «Екологічна освіта дітей закладів дошкільної та початкової освіти: європейський підхід / Ecological education of preschool and primary school children: European approach»
- Ольга ГОНЧАРОВА, Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького, проєкт SEUCV ETT «Зміцнення спільних цінностей ЄС через політику багатомовності в освіті та підготовці майбутніх учителів / Strengthening the EU common values through the policy of multilingualism in the education and training of future teachers»
- Любов ЗІНЮК, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, проєкт MOPED «Модернізація педагогічної вищої освіти з використанням інноваційних інструментів викладання / Modernization of Pedagogical Higher Education by Innovative Teaching Instruments»
- Анна ШІЛІНГ, Національний університет “Львівська політехніка”, проєкт «Ласкаво просимо! – Підготовча онлайн школа для дітей з міграційним походженням / Welcome! – Preparatory online school for children with migration background»
- Наталя ОРЛИК, Хустський ліцей № 3, проєкт «Можливості проєктів eTwinning та їх інтеграція у навчальний процес»
- Яна ЦИКУНКОВА, Марганецький ліцей № 10, «Білінгвальні eTwinning-проєкти – розширення горизонтів співпраці»
- Юлія ТРОЯН, Хмельницький ліцей № 16 імені Володимира Козубняка, проєкт “Tune the Nature” / «У гармонії з природою»
- Олена НАУМЕНКО, Перша міська гімназія Черкаської міської ради, «Schoolovision – eTwinning-проект довжиною в 16 років»
Наприкінці заходу, спікери обговорили актуальні питання активної участі та співпраці в проєктах Еразмус+ та eTwinning, а також можливості синергії між проєктами за різними напрямами.
ПРЕЗЕНТАЦІЇ СПІКЕРІВ:
- «Можливості Програми ЄС Еразмус+ для педагогічної, шкільної та дошкільної освіти», Світлана ШИТІКОВА, Жанна ТАЛАНОВА, Національний Еразмус+ офіс в Україні
- «Можливості Програми eTwinning для педагогічної, шкільної та дошкільної освіти», Світлана КАЛАШНІКОВА, Національний офіс підтримки eTwinning – Україна, Національний експерт з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+
- Проєкт «EcoEdEU», Інна СТАХОВА, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського,
- Проєкт «SEUCV ETT», Ольга ГОНЧАРОВА, Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького
- Проєкт «MOPED», Любов ЗІНЮК, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
- Проєкт «Welcome!», Анна ШІЛІНГ, Національний університет “Львівська політехніка”
- Проєкт «Можливості проєктів eTwinning та їх інтеграція у навчальний процес», Наталя ОРЛИК, Хустський ліцей № 3
- Проєкт «Білінгвальні eTwinning-проєкти – розширення горизонтів співпраці», Яна ЦИКУНКОВА, Марганецький ліцей № 10
- Проєкт «Tune the Nature», Юлія ТРОЯН, Хмельницький ліцей № 16 імені Володимира Козубняка
- Проєкт «Schoolovision – eTwinning-проект довжиною в 16 років», Олена НАУМЕНКО, Перша міська гімназія Черкаської міської ради
Дякуємо всім за участь!
Віримо в Україну, кожного громадянина, Збройні Сили України, партнерів та працюємо разом на результат для перемоги! Все є і буде Україна!
#ErasmusPlus #ErasmusUA #eTwinning