business teamworkВітання командам закладів вищої освіти України від Національного Еразмус+ офісу в Україні з перемогою у потужному конкурсі з високою конкуренцією! Бажаємо щоб ці проекти мали вагомий вплив на розвиток університету, інтернаціоналізації, зростання конкурентоспроможності та високої якості навчання, викладання і дослідження!

Шановні команди проектів Еразмус+ CBHE переможці 1-го, 2-го, 3-го, 4-го, 5-го конкурсів - велика родино Еразмус+! До вашої уваги матеріали англійською і переклад українською мовами, можуть бути корисними для координаторів, відповідальних осіб, керівників закладів вищої освіти, фінансово-економічних відділів всіх партнерів проектів з України. Важливо пам'ятати, що інструкцій щодо використання гранту для 1, 2, 3, 4, 5 конкурсів відрізняються і постійно оновлюються (Annex - Guidelines on How to Use the Grant).

Детальний опис СВНЕ проектів з контактами INFOBOX № 11 ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ 2019 Р. ОПИС ПРОЕКТІВ ЕРАЗМУС+ РОЗВИТОК ПОТЕНЦІАЛУ У СФЕРІ ВИЩОЇ ОСВІТИ за конкурси 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 рр. англійською і українською мовами (опис, заходи, очікувані результати, контакти - у форматі word) - оновлено в грудні 2019р.:

З 2015 р. запроваджено штрафні санкції у вигляді виключення із всіх проектів ЄС строком на 5 років та/ або зменьшення суми гранту у разі не виконання/не якісного/не повного виконання завдань і підготовки матеріалів проекту, запізнення закупівлі обладнання, недоступність результатів тощо.

Команда НЕО в Україні (автор С.Шитікова) підготувала Методичні рекомендації (Пам'ятку) виконавціям проектів, на основі досвіду реалізації проектів українськими закладами вищої освіти, які щомісячно оновлюється з метою коректного застосування нормативно-правової бази України та рамкових правил програми з використання коштів Європейського Союзу (оновлено у лютому 2020 р.).

Для запобігання помилок та застосування штрафних санкцій запрошуємо уважно ознайомитись з наступною інформацією:

Детальніше...


good presentationМоніторинг
– це важливий і обов’язковий етап у процесі реалізації проекту. Моніторинг включає збір, обробку, аналіз інформації, що здійснюються з метою аналізу досягнень і прогресу в реалізації проекту або визначення ризиків і проблем у процесі його впровадження. Команда проекту Еразмус+ забезпечує внутрішній моніторинг проекту.
Моніторинг, що здійснюється представниками Національних Еразмус+ офісів, має назву виїзного моніторингу (Field Monitoring), і проводиться, щонайменше, два рази протягом життєвого циклу проекту.

Детальніше...

blog m1 143
Проєкти співпраці міжнародної технічної допомоги ЄС Еразмус+ запроваджуються відповідно до Грантової і Партнерської Угод з додатками і інструкціями ЕАСЕА у відповідності до чинного національного законодавства.

Діючі проєкти Європейського Союзу Програми Еразмус+ (всі типи проєктів напряму КА2 і Напряму Жан Моне) за участю партнерів з України НЕОБХІДНО ОБОВ'ЯЗКОВО ЗАРЕЄСТРУВАТИ ПРОЄКТ в Секретаріаті Кабінету Міністрів України ТА ОТРИМАТИ РЕЄСТРАЦІЙНУ КАРТКУ ПРОЕКТУ. Державна реєстрація проектів є офіційним визнанням проєкту як міжнародна технічна допомога та підставою для реалізації права на одержання відповідних пільг (закупівля обладнання та придбання товарів/послуг без сплати ПДВ, пільги з оподаткування при митному оформленні товарів тощо), передбачених законодавством та міжнародними договорами України.

Детальніше...

conference table business people group working together te young senior sitting office desk laptops documents 111714018Нагадуємо проектним командам Erasmus+ CBHE, Jean Monnet, Strategic Partnerships, про необхідність обов'язково зареєструвати проект в Секретаріатові Кабінету Міністрів України (до кінця 2019 р. в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України), але незалежно від того зареєстровано вже проект чи ні, потрібно подавати ЗВІТ.

Відповідно до Порядку залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги (Постанова КМУ від від 15.02.2002 №153) та з метою забезпечення поточного моніторингу реципієнти проектів міжнародної технічної допомоги мають подавати до Міністерства освіти і науки України один раз на півроку картку піврічного моніторингу проекту, складену за формою згідно з додатком 3 до цього Порядку (Додаток 3 завантажити)
Моніторинг проводиться Мінекономрозвитку разом з бенефіціаром та уповноваженими представниками донора (за згодою) під час реалізації проекту (програми) (поточний моніторинг) і на заключному етапі реалізації (заключний моніторинг).

Детальніше...