Тип проєкту: ПРОЄКТИ СПІВПРАЦІ У СФЕРІ ШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (Cooperation Partnerships).
Назва напряму: КА2: Співпраця між організаціями та установами (KA2: Cooperation Among Organisations and Institutions)
Тип проєкту: КА220-SCH. ПРОЄКТИ СПІВПРАЦІ У СФЕРІ ШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (Cooperation Partnerships).
Яке агентство координує: Національні агентства Еразмус+ країн-членів Програми Еразмус+ – децентралізовано
Проєкт спрямований на принаймні один горизонтальний пріоритет та/або принаймні один профільний пріоритет у відповідній сфері (для шкіл – сфера освіти).
Деталі щодо пріоритетів у Керівництві до Програми
Цілі напряму:
- Підвищення якості роботи, діяльності та практики залучених організацій та установ, відкриття для нових суб’єктів, які зазвичай не включені до сфери
- Нарощування спроможності організацій працювати на транснаціональному рівні та між секторами
- Вирішення загальних потреб та пріоритетів у галузі освіти, професійної підготовки, молоді та спорту
- Забезпечення трансформації та змін (на індивідуальному, інституційному чи галузевому рівні), що призводить до вдосконалення і нових підходів, пропорційно контексту кожної організації.
Тривалість проєкту: від 12 до 36 місяців
Макс. розмір гранту: 3 окремих фіксованих суми: 120 000, 250 000 чи 400 000 євро.
Заявники обиратимуть одну між 3-ома попередньо визначеними сумами відповідно до діяльності, та результатів – фіксована сума гранту.
Співфінансування: проєкт має дотримуватися принципу співфінансування, тому очікувана загальна вартість проєкту повинна бути вищою, ніж фіксована сума гранту.
Хто може бути координатором / заявником? Будь-яка організація, заснована у країні-члені Програми, може подати заявку від імені всіх організацій-учасниць проєкту.
Які організації можуть брати участь у проєкті? Будь-яка організація державної чи приватної форми власності, заснована у країні-члені, або країні-партнері Програми, може брати участь як партнер проєкту (дивіться розділ «Країни-учасниці» в частині А Керівництва до Програми). Партнерства співпраці можуть також залучати асоційованих партнерів.
Україна (Регіон 2) може бути партнером проєкту за умови, якщо участь організацій з України приносить істотну додаткову вартість проєкту (justified value added). Виняток: організації з росії та білорусі не мають права брати участь у цьому напрямі.
Проєкти спрямовані на підтримку України та українців за кордоном та в Україні, які працюють чи навчаються в школах, а також українські організації що працюють у цій сфері є пріоритетом для участі в конкурсі.
Важливо!!! Пріоритети з фокусом на підтримку України:
Supporting response of European education and training systems to war in Ukraine: This priority supports projects aiming to implement, share and promote inclusive pedagogical approaches and work-based practices targeting pupils and staff fleeing the war in Ukraine.
Projects under this priority should build on high quality standards and substantial experience in the integration of newcomers in learning and training environments. They can aim at providing language facilities, applying and expanding research, exchanging with Ukrainian institutions, exploring good practices supporting psycho-social well-being of learners and staff fleeing war, etc.
Кількість та типи організацій, вимоги щодо партнерства:
Партнерства співпраці є транснаціональним проєктом і включають щонайменше три організації з трьох різних країн-членів Програми.
Додатково – хоча б один заклад чи інша організація, які працюють в сфері шкільної освіти з України.
Організації з країн-партнерів Програми, можуть бути залучені як партнери (а не як заявники), якщо їх участь приносить істотну додаткову вартість проєкту та за дотримання умови мінімальної участі трьох організацій з трьох різних країн-членів Програми.
Усі організації-учасниці повинні бути зареєстровані на порталах FTOP і ESC для участі в Програмі та мати PIC та OID відповідно. Деталі щодо реєстрації на порталі Funding&Tender Opportunities Portal та Erasmus+ and European Solidarity Corps Portal.
Відео та презентація як зареєструвати організацію та отримати РІС і OID (українською мовою).
Коли подавати заявку?
Для таких проєктів в сфері шкільної освіти, які подають будь-які організації, що працюють в цій сфері з країн-членів Програми (окрім так званих Європейських НУО):
Перший раунд: до 5 березня, 12:00:00 (опівдні за часом Брюсселю).
Можливий також додатковий дедлайн для другого раунду подання заявок (залежить від ініціативи Національних агентств Еразмус+) – слідкуйте уважно за новинами Національних агентств!!!
Другий раунд: до 01 жовтня 12:00:00 (опівдні за часом Брюсселю).
Деталі про конкурс, пошук партнерів, завантаження та подання заявок на Erasmus+ and European Solidarity Corps KA220-SCH
Для українських організацій важливо підготувати опис англійською мовою про інноваційний потенціл, який буде корисним і іншим країнам світу, досвід міжнародної співпраці тощо та надіслати організації заявника.
Додатково – про централізовані міждисциплінарні конкурси партнерств співпраці, які подають Європейські НУО у сферах освіти та молоді.
Корисна публікація: 2023 call for Cooperation Partnership: Handbook on Lump Sum funding model management
Довідково: школи з України можуть бути також партнерами проєктів з розвитку потенціалу вищої освіти, приймати іноземних студентів на практику та бути цільовою групою для проєктів Жан Моне. Рекомендуємо налагодити співпрацю із ЗВО України й інших країн та долучатись до їх ініціатив. Фінансується: оплата праці та мобільність для участі у заходах проєктів.
EUROPEAN SCHOOL EDUCATION PLATFORM (ESEP)
Новий портал: European School Education Platform це європейська онлайн-платформа для шкільної освіти, яка доступна 23 мовами ЄС і має на меті забезпечити все, що потрібно вчителям з точки зору інформації, навчання та професійного розвитку, колегіальної підтримки та створення мереж, спільних проєктів та можливостей мобільності, розуміння політики тощо.
Окрім спільноти вчителів, цільова база користувачів SEG включає всі сторони, які беруть участь у заходах за Програмою Еразмус+, такі як: школи та інші суб’єкти та організації освіти; політики та національні органи влади; НУО; підприємства; і т. д.
Оскільки це загальнодоступний веб-сайт, до нього може отримати доступ будь-хто в Інтернеті (тобто також із країн, що не входять до ЄС).
Очікується, що це широке охоплення покращить зв’язок між політикою та практикою європейської шкільної освіти, а також допоможе просувати політику, засновану на реальності того, що відбувається в школах, і того, що потрібно ринку праці.
SEG пропонує широкий спектр вмісту, наприклад, найкращі практики європейських проєктів; щомісячні дописи в блозі та відео-інтерв’ю європейських експертів з шкільної освіти; онлайн-курси для вчителів, які допоможуть вирішити актуальні виклики в класі; такі ресурси, як навчальні матеріали, навчальні посібники та Європейський інструментарій для шкіл; інформація про політику шкільної освіти; актуальні новини та події; тощо. Він пропонує спеціальні інструменти для підтримки вчителів та шкільного персоналу у пошуку можливостей професійної підготовки та мобільності (виїзні курси, стажування на робочому місці, викладацькі завдання, прийом школою іноземних студентів на практику/стажування чи молодих людей з метою волонтерства тощо), які можуть фінансуватися в рамках Еразмус+ КА 1:
- Інструмент Еразмус+ “Каталог курсів” (для очних навчальних можливостей);
- Інструмент Еразмус+ “Можливості мобільності” (для мобільності вчителів КА1)
eTwinning
Новий портал: European School Education Platform включає:
eTwinning – це спільнота вчителів від дошкільних до середніх шкіл, що розміщується на безпечній платформі, доступній лише для вчителів, перевірених національними органами влади. Учасники можуть брати участь у багатьох видах діяльності: виконувати проєкти з іншими школами та класами; дискусії з колегами та розвиток професійних мереж; участь у різноманітних можливостях професійного розвитку (в Інтернеті та безпосередньо); тощо. eTwinning фінансується за ключовим напрямом діяльності 2 Програми ЄС Еразмус+.
Вчителі та школи, які беруть участь у eTwinning, отримують підтримку від своїх Національних служб підтримки (NSS). Це організації, призначені компетентними національними органами. Вони допомагають школам у процесі реєстрації, пошуку партнерів та проєктної діяльності, здійснюють промоцію діяльності, вручають відзнаки і знаки якості та організовують заходи з професійного розвитку вчителів.
Національні служби підтримки координуються Центральною службою підтримки (CSS), яка також відповідає за розвиток Інтернет-платформи eTwinning та організацію заходів з професійного розвитку вчителів на європейському рівні.
Можливості в межах eTwinningPlus в Україні
eTwinningPlus – це робочий простір програми eTwinning в рамках ініціативи Східного Партнерства Європейського Союзу.
Онлайн-мережу eTwinning Plus було створено з метою залучення до проєкту сусідських країн ЄС в межах European Neighborhood Policy (Європейської політики сусідства). Ключовою ціллю ЄПС є поглиблення відносин між державами-членами ЄС та країнами-сусідами.
Локальну підтримку проєкту надають National Support Services (Національні служби підтримки) – в країнах, що є членами чи кандидатами на вступ до ЄС, або членами Європейської асоціації вільної торгівлі; та Partner Support Agencies (Партнерські агентства підтримки) – в країнах, залучених до Європейської політики сусідства.
Партнерське агентство підтримки програми номінується Міністерством освіти і науки України. PSA (Партнерське агентство) в Україні сприяє реалізації програми: популяризує ідею eTwinning, надає навчальну та технічну підтримку школам-учасницям, організовує спеціальні тренінги для вчителів.
Як зареєструватися?
- Для приєднання до програми перейдіть за посиланням.
- Уважно прочитайте покрокову інструкцію з реєстрації та виконайте відповідні кроки (при реєстрації забороняється використовувати е-пошти з російськими доменами).
Реєстрація учнів в онлайн-мережі Програми відбувається офіційно через вчителів чи інших представників колективу школи. Вчитель, або інші працівники шкіл-учасниць, залучені до проєкту як куратори, реєструють учнів на TwinSpace (куди вчителі потрапляють після отримання запрошення в міжнародний проєкт).
Перші кроки роботи з eTwinning Plus після реєстрації:
- Розмістіть на порталі детальну інформацію про себе (які теми проєктів вас найбільше цікавлять та ін.), школу й учнів, додайте свої фото.
- Приєднайтесь до проєкту, ідея якого вам сподобалася, або зареєструвати власний.
Пошук партнерів та приєднання до їхніх проєктів:
Вчитель може шукати інших ітвінерів, заводити з ними дружбу та пропонувати свою участь в проєкті за допомогою обміну повідомленнями.
Також він має можливість знайти проєкт за темою, яка його цікавить, на форумі порталу, у просторі TwinSpace.
Увага!!! Очікується відкриття нового центру eTwinning в Україні з 1 січня 2024 р.! Слідкуйте за новинами на сайті МОН України та НЕО в Україні!
Відео про можливості у сфері шкльної освіти тут.
Матеріали підготовлено командою Національного Еразмус+ офісу в Україні у співпраці з командою Національного центру підтримки eTwinning в Україні (центр діяв до початку 2022 р.).
Щиро дякуємо пані Валентині Веліченко, координаторці центру, яка допомагає реєструвати організації під час воєнного стану в Україні.
Про можливості участі в інших напрямах описаних вище, запрошуємо заклади освіти звертатись до команди Національного Еразмус+ офісу в Україні!