Для українських студентів закладів вищої освіти Програма ЄС Еразмус+ надає можливості короткострокових програм обміну:

  • на навчання (2-12 міс.; до 24 міс. для студентів медичних спеціальностей);
  • на виробничу практику (2-12 міс).

Для кого? Для студентів молодшого бакалаврату, бакалаврату, магістратури, аспірантури, докторантури.

Форма:

  • навчання за кордоном у партнерському закладі вищої освіти;
  • практика (навчальна, дослідницька, робоча) за кордоном на підприємстві, у дослідницькому інституті, лабораторії, організації або в іншій прийнятній установі партнера.

Грант Еразмус+ покриває витрати на: трансфер (Distance Calculator), візу, страхування, кошти на перебування в розмірі 800/850/900 євро на місяць, доступ до бібліотеки, підручники тощо.

Важливо для аспірантів: для забезпечення потреб у поєднанні навчання та дослідницької практики аспірантів або під час їхнього залучення до роботи в освітньому закладі було впроваджено гнучкий формат (фізична мобільність 2-12 міс.; змішана мобільність 5-30 дн.) та різні форми: короткотермінове навчання (5-30 днів); довготермінове навчання (2-12 місяців); дослідницька практика (як складова навчання).

 

ЯК БРАТИ УЧАСТЬ?

КРОК 1. Дізнайтесь з сайту Вашого університету чи сторінки у Фб контакти відділу міжнародних зв’язків, хто відповідає за проекти з мобільності. Зв’яжіться та домовтесь про зустріч.

КРОК 2. Дізнайтесь у своєму університеті (міжнародний відділ, відділ мобільності, вебсайті ЗВО, FaceBook сторінці) чи є проекти та конкурси на мобільність за обміном саме в вашому університеті в рамках Еразмус+ ІСМ 170. Для того щоб студенти і працівники могли скористатись можливостями, спочатку ваш ЗВО повинен спільно з університетами партнерами з Європи виграти такий проект на мобільність за обміном.

КРОК 3. Якщо вже є такі проекти у вашому ЗВО, то внутрішні конкурси повинні бути оголошені відкрито та прозоро на вебсайті університету. Всі умови, документація, процедури участі, розмір гранту і критерії відбору Вам необхідно уточнити у міжнародному відділі Вашого рідного університету. Правила участі у конкурсі повинні бути відкриті, зрозумілі і доступні. Іноді остаточне рішення приймає приймаюча сторона.

КРОК 4. Розмір гранту на мобільність вказується в умовах конкурсу, в листі запрошення, в угоді на навчання чи мобільність. Важливо звернути увагу, що є один з типів гранту, який називається – zero grant (0 євро), потенційний учасник повинен про це знати і мати можливість покрити всі витрати самостійно (в такому випадку навчання безкоштовне, але витрати на проїзд і перебування не покриваються). Уточнюйте розмір гранту на початку процесу участі в конкурсі.

КРОК 5. По закінченню мобільності обов’язковою умовою для ЗВО України є автоматичне визнання періодів і результатів мобільності як студентів так і працівників. Обговоріть ці питання з відділом міжнародної співпраці до початку мобільності, уточніть що потрібно і які документи потрібно привезти для такого визнання. Разом поговоріть з викладачами.

КРОК 6. Читайте уважно Угоди, які підписуєте з приймаючою стороною, спілкуючись з приймаючою стороною, ставте в копію свій ЗВО, звертайтесь до них за допомогою і підтримкою.

 

 *У разі потреби НЕО в Україні надає листи підтримки для візи, за зверненням (для цього надсилається англійською мовою е-лист зі зверненням з додаванням е-копії листа запрошення і договору на мобільність).

**Якщо для Вас не знайшлось конкурсів серед проєктів ЗВО, ініціюйте спілкування з університетом з Європи та принесіть контакти відділу міжнародних зв’язків для налагодження співпраці для участі в нових конкурсах.

Вся інформація про ситуацію в Україні під час воєнного стану.

Корисно для учасників мобільності Програми ЄС Еразмус+ під час воєнного стану в Україні.

У разі пандемії: info about COVID-19 in Ukraine: official portal of the Cabinet of Ministers of Ukraine (here), Ministry of Health of Ukraine (here) and Ministry of Education and Science of Ukraine (here).

 

КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ: