МОБІЛЬНІСТЬ МОЛОДІЖНИХ ПРАЦІВНИКІВ – короткострокові зустрічі груп молодіжних працівників з різних країн.
Типи заходів:
- навчальні візити, стажування в організаціях за кордоном,
обмін молодіжними працівниками.
- нетворкінг та побудова спільнот серед молодіжних працівників.
- тренінгові курси: розвиток компетентностей, підвищення якості роботи з молоддю, використання та перевірка інноваційних методів тощо.
- семінари та воркшопи: обмін знаннями та успішними практиками.
Тривалість: 2 – 60 днів (+2 дні на трансфер).
Кількість учасників: до 50 учасників (немає вікових обмежень).
Грант Еразмус+ покриває витрати на: трансфер (Distance Calculator), проживання, харчування.
Як взяти участь?
Крок 1. Підписатись на новини та розсилки відповідних організацій та платформ*.
Крок 2. Слідкувати за анонсами актуальних конкурсів.
Крок 3. Дізнатись в організаторів (університети, громадські організації тощо) щодо деталей участі у конкурсі, пакету документів для участі у конкурсі, термінів перебування, покриття витрат.
Крок 4. Підготувати та надіслати необхідний пакет документів до вказаної дати дедлайну.
Крок 5. Чекати на результат. У випадку додаткових питань звертатись безпосередньо до організаторів. Якщо Ви студент, уточніть про можливість отримання сертифікату з результатами навчання для визнання (обов’язково з’ясуйте у своєму ЗВО)!!!
Крок 6. У випадку участі у волонтерському проєкті (від 3 міс.) готуватись до подачі документів з отримання візи.
Крок 7. Готуватись до обміну!
*Корисні платформи та матеріали:
Для студентів та молодих людей з України - гранти на мобільність - під час війни
Шановні студенти, аспіранти, випускники, молодь та молодіжні працівники! Ці ресурси можуть стати у нагоді саме для Вас!
- Міжнародна кредитна мобільність Еразмус+ та гранти на мобільність за обміном для студентів на основі існуючих міжінституційних договорів між Вашим університетом та приймаючим університетом: контактуйте зі своїм відділом міжнародної співпраці та/чи Еразмус координатором відповідного університету. Список університетів з яким були договори із ЗВО України в 2015-2020 рр. та 2021-2023 рр. – за посиланням тут.
- Оберіть в таблиці свій університет та партнерів. Обовязково уточніть всі деталі та умови участі в конкурсі на мобільність за обміном у координаторів міжнародної співпраці чи мобільності Вашого університету та office@erasmusplus.org.ua
- Також багато можливостей навчання зібрано командою ESN – Україна: https://esnukraine.org/news/all-educational-opportunities-abroad-notion-platform
- Укладання міжінституційної угоди між закладами тим де Ви навчаєтесь в Україні (home university) та тим який приймає на мобільність (host university) є важливим і обов’язковим для офіційного оформлення академічної мобільності та по закінченню мобільності для визнання періоду та результатів навчання! Якщо ж Ваш університет працює, то крще оформити всі документи відразу через свій університет. Станом на травень 2024 р. всі університету України працюють!!!
- Студент повинен буде обов’язково заключити угоду на навчання з приймаючим університетом.
- Важливо! Щодо перетину кордону студентами-чоловіками в період воєнного стану: інформація від МОН України – за покликанням тут.
- Звертаємо увагу, що Еразмус+ не є виключенням для перетину кордону певної категорії осіб, наприклад чоловіків 18-60 років! Остаточне рішення приймає прикордонник. Тому краще мати всі документи в оригіналі: лист зарахування для студента, лист запрошення для працівника, студентський квиток чи студентську візу, направлення на навчання від свого ЗВО, копію угоди на навчання та міжінституційної угоди та відповідні документи від військкомату. Зміни станом на квітень 2024 р. за посиланням тут*.
- Звертаємо увагу що Еразмус+ не надає можливості та не підтримує перехід на навчання в університети в інших країнах світу. Навчання за обміном: кредитна мобільність – передбачають обов’язковість статусу студента в закладі вищої освіти в Україні та зарахування на мобільність за кордоном на визначений період.
- Деталі щодо особливостей виняткових заходів підтримки України під час війни, які застосовувались у 2022 та 2023 рр.:
- Інформація про особливості підтримки України у період війни на порталі Національного агентства Еразмус+ Франції (англійською мовою) – за посиланням тут.
- Виняткові заходи для українців в межах проєктів з міжнародної академічної мобільності у сфері вищої освіти (українською мовою) – у документі тут.
- Виняткові заходи для українців в межах проєктів з міжнародної навчальної мобільності у сферах шкільної освіти, освіти дорослих та VET (укр.мовою) – за посиланням тут.
- Виняткові заходи для українців в межах проєктів навчальної мобільності молоді та Європейського корпусу солідарності (укр.мовою) – за посиланням тут.
- Щодо виняткових заходів у сфері молоді можна дізнатись на порталі SALTO – Youth – за посиланням тут.
- Студентка чи студент* має право при існуючих можливостях фінансування в європейському університеті – подаватись на грант мобільності за обміном та навчатись/бути на практиці – до 12 місяців на рівні бакалавра, потім до 12 місяців – на рівні магістра, потім до 12 місяців – на рівні PhD. Проте є обмеження для чоловіків на період воєнного стану в Україні.
- Також може поїхати на заходи мобільності молоді – про такі можливості тут.
- Навчання за обміном, на повній програмі та інші можливості: запрошуємо обрати університет та знайти інформацію про підтримку українців на порталі Проєкту ЄС Еразмус+: https://ukraine.dev.uni-foundation.eu/
- Навчання в магістратурі Еразмус Мундус – спільні магістерські програми: запрошуємо обрати програму та подаватись на навчання – основні кроки за посиланням тут. Еразмус Мундус – це повний курс навчання в магістратурі на спільній програмі яку впроваджують декілька університетів світу та буде можливість навчатись та проходити практику в декількох університетах та компаніях світу.
- Гранти на навчання в державах-членах ЄС STUDY IN EUROPE: офіційні портали країн про всі можливості навачання іноземних студентів, оберіть країну, спеціальність, університет, вивчіть можливості та подавайтесь напряму – за посиланням тут.
- Українською мовою публікація НАВЧАЙСЯ в ЄВРОПІ: про можливості фінансування українців в державах-членах ЄС – за посиланням тут.
- Аспірантам та іншим дослідникам – новий портал ЄС щодо фінансування українців: https://euraxess.ec.europa.eu/ukraine
Для молоді, молодіжних лідерів та молодіжних працівників:
Інформація для людей, які рятуються від війни в Україні – за посиланням тут.
Доступ до ресурсів підтримки українців Європейською Комісією за посиланням тут і тут.
Залишились запитання чи потрібна допомога, запрошуємо звертатись до нашої команди!