business teamworkВітання командам закладів вищої освіти України від Національного Еразмус+ офісу в Україні з перемогою у потужному конкурсі з високою конкуренцією! Бажаємо щоб ці проєкти мали вагомий вплив на розвиток університету, інтернаціоналізації, зростання конкурентоспроможності та високої якості навчання, викладання і дослідження!

Шановні команди проектів Еразмус+ CBHE переможці 1-го, 2-го, 3-го, 4-го, 5-го, 6-го конкурсів - велика родино Еразмус+! До вашої уваги матеріали англійською і переклад українською мовами, що можуть бути корисними для координаторів, відповідальних осіб, керівників закладів вищої освіти, фінансово-економічних відділів всіх партнерів проєктів з України. Важливо пам'ятати, що рекомендації та правила щодо управління проєктом для 1, 2, 3, 4, 5, 6 конкурсів відрізняються і постійно оновлюються.

Детальніше...


good presentationМоніторинг
– це важливий і обов’язковий етап у процесі реалізації проєкту. Моніторинг включає збір, обробку, аналіз інформації, що здійснюються з метою аналізу досягнень і прогресу в реалізації проєкту або визначення ризиків і проблем у процесі його впровадження. Команда проєкту Еразмус+ забезпечує внутрішній моніторинг проєкту.

Моніторинг, що здійснюється представниками Національних Еразмус+ офісів, має назву виїзного моніторингу (Field Monitoring) і проводиться, щонайменше, два рази протягом життєвого циклу проєкту.

Детальніше...

blog m1 143
Проєкти міжнародної співпраці Програми ЄС Еразмус+ запроваджуються відповідно до Грантової і Партнерської Угод з додатками в межах правил Програми у відповідності до національного законодавства та після державної реєстрації набувають статусу МТД – міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу Україні.

Проєкти ЄC Програми Еразмус+ (КА2: стратегічні партнерства та розвиток потенціалу; напрям Жан Моне) за участю партнерів з України – відповідно до пункту 11 Постанови Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 № 153 «Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги» (зі змінами) НЕОБХІДНО ОБОВ'ЯЗКОВО ЗАРЕЄСТРУВАТИ в Секретаріаті Кабінету Міністрів України ТА ОТРИМАТИ РЕЄСТРАЦІЙНУ КАРТКУ ПРОЄКТУ. Також проводиться перереєстрація проєкту, якщо відбулись зміни, наприклад: тривалість проєкту подовжено, змінився партнер, партнер змінив назву, змінено перелік обладнання тощо.

Детальніше...

conference table business people group working together te young senior sitting office desk laptops documents 111714018Нагадуємо проєктним командам Erasmus+ CBHE, Jean Monnet, Strategic Partnerships, про необхідність обов'язково зареєструвати проєкт в Секретаріатові Кабінету Міністрів України, але незалежно від того зареєстровано вже проект чи ні, потрібно подавати ЗВІТ.

Відповідно до Порядку залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги (Постанова КМУ від від 15.02.2002 №153) та з метою забезпечення поточного моніторингу реципієнти проектів міжнародної технічної допомоги мають подавати до Міністерства освіти і науки України один раз на півроку картку піврічного моніторингу проєкту, складену за формою згідно з додатком 3 до цього Порядку (Додаток 3 завантажити)
Моніторинг проводиться Секретаріатом Кабінету Міністрів України разом з бенефіціаром та уповноваженими представниками донора (за згодою) під час реалізації проєкту (програми) (поточний моніторинг) і на заключному етапі реалізації (заключний моніторинг).

Лист МОН України щодо подання картки моніторингу проєктів  МТД- за посиланням тут.

Детальніше...